data-srcset

Dolina Roztoki – ciekawe miejsce przy drodze na Morskie Oko, które warto odwiedzić.

Dolina Roztoki to malownicze miejsce, które znajduje się przy drodze do Morskiego Oka. Na miejsce wiedzie ukryty pośród zarośli szlak, który łatwo przegapić, a warto go poszukać bo miejsce jest naprawdę wspaniałe.

Szlak do Doliny Roztoki wiedzie od Wodogrzmotów Mickiewicza. Jeżeli dobrze się rozejrzycie to znajdziecie ten szlak po lewej stronie od Wodospadu, łatwo go przegapić. Zachęcamy do poszukiwań, ponieważ miejsce jest warte przebytych dodatkowych metrów. Nie ma tam takich tłumów jak przy Wodogrzmotach i można spokojnie usiąść na ławeczce, zamówić ciepłą herbatę i rozkoszować się ciszą i spokojem.

Wodogrzmoty Mickiewicza
Szlak do Doliny Roztoki

Poniżej zamieszczamy mapę z zaznaczonym szlakiem do Doliny Roztoki:

Informacje o szlaku do Doliny Roztoki:

Szlak do Doliny RoztokiWodogrzmoty Mickiewicza
Kolor szlaku
Długość szlaku800m.
Stopień trudnościŁatwy
Czas przebycia10 min.
Punkty GOT1

Szlak ten jest łatwy do pokonania. Do schroniska dotrzemy po około dziesięciu minutach wędrówki po kamiennej ścieżce. Przy okazji możemy podziwiać piękny widok na Dolinę Roztoki i rozkoszować się spokojną atmosferą z daleka od tłumu turystów odpoczywających na głównym szlaku.

Na końcu szlaku znajduje się polana i Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki. W środku możecie rozkoszować się świetną spokojną atmosferą.

Widok na Dolinę Roztoki ze szlaku
Wnętrze Schroniska PTTK w Dolinie Roztoki

Jeżeli chcecie podzielić się z nami swoimi ciekawymi miejscami w górach, zapraszamy was do odwiedzenia sekcji “Współpraca” i kontaktu poprzez zamieszczony tam formularz.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.