data-srcset

Kaplica Św. Jana Chrzciciela, ciekawe miejsce na Polanie Chochołowskiej, które wielokrotnie odwiedzał papież Jan Paweł II.

Wybierając się w Dolinę Chochołowską, warto zboczyć na chwilę z głównego szlaku zielonego, aby na własne oczy zobaczyć stojącą na Polanie Chochołowskiej Kaplicę św. Jana Chrzciciela. Kaplica ta jest wybudowana w góralskim stylu z niemalowanych desek, kryta czarnymi, drewnianymi gontami. Jej kopuła zwieńczona jest krzyżem z surowego, nieheblowanego drzewa.

Zbudowano ją w 1958 roku na potrzeby górali wypasających na polanie swoje owce. W 2003 roku obok kaplicy postawiono krzyż dla upamiętnienia wizyty papieża Jana Pawła II na Polanie Chochołowskiej w 1983 roku. W sezonie turystycznym od czerwca do października odbywają się w niej msze święte o godzinie 13:00. Obok kaplicy znajduje niewielka zadaszona wiata.. W 1996 r. została utwardzona droga prowadząca do kaplicy. Planowana jest dalsza rozbudowa kaplicy.

Jak znaleźć kaplicę na Polanie Chochołowskiej

Aby dojść do kaplicy, wystarczy odbić w prawo na skrzyżowaniu szlaków zielonego i czarnego na Polanie Chochołowskiej. Poniżej przedstawiamy mapę z zaznaczoną trasą:

Kaplica jest otwarta dla zwiedzających, a dzięki zamontowanym tam ławeczkom i wiacie można odpocząć, rozkoszując się wspaniałym widokiem na całą Polanę Chochołowską.

Zdjęcia kapliczki i Polany Chochołowskiej:

rafi134 – mapa.turystyczna.pl
Krzysztof Krzykacz – mapa-turystyczna.pl
cooby.b – mapa.turystyczna.pl

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym artykułem na temat wycieczki do Doliny Chochołowskiej.

Link do artykułu znajdziecie tutaj: https://gorskim-szlakiem.pl/dolina-chocholowska/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.