data-srcset

Przyjemne Tatry, Zakopane i łatwe spacerowe szlaki dla całej rodziny. Propozycje wycieczek na 7-dniowy wyjazd.

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miejsc w górach, które odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów każdego roku. Jest to wspaniałe miejsce na urlop czy wakacyjny wyjazd i latego chcemy wam zaproponować wycieczkę do Zakopanego na 7 dni w skład której wchodzi zwiedzanie najciekawszych miejsc w Zakopanem oraz krótkie wycieczki w Tatry.

Prezentowana wycieczka zawiera łatwe do pokonania szlaki w Tatrach oraz największe atrakcje turystyczne w Zakopanem zaplanowane tak, aby cały wyjazd nie był męczący i zawierał w sobie wszystkie najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć z całą rodziną.

Plan zwiedzania


Dzień pierwszy

W zależności od godziny przyjazdu do Zakopanego, warto pomyśleć o małej rozgrzewce przed ruszeniem na inne dłuższe szlaki w Tatrach, dlatego też prezentujemy propozycję wycieczki, którą można potraktować jako rogrzewkę przed dłuższymi trasami.

Nosal to szczyt reglowy nad Kuźnicami w Tatrach Zachodnich, wznoszący się na wysokość 1206 m. n.p.m między Doliną Bystrej a Doliną Olczyską. Jest to popularny cel wycieczek turystów oraz narciarzy, na północnym stoku Nosala znajduje się centrum narciarskie z kilkoma wyciągami oraz nartostrada przez Nosalową Przełęcz do Kuźnic. Nosal to idealny szczyt aby rozpocząć swoją przygodę z Tatrami, można go potraktować jako rozgrzewkę przed dłuższymi wycieczkami.

 • Czas wycieczki: około 2 godziny
 • Długość trasy: około 4 kilometry z Kuźnic
 • Stopień trudności: Łatwy

Więcej informacji na temat szlaków prowadzących na Nosal znajdziecie tutaj: (link do artykułu).

Dzień drugi

Na drugi dzień waszego pobytu w Zakopanem proponujemy wycieczkę do jednej z dolin w Tatrach. Jest to idealny cel wycieczki dla rodzin z dziećmi oraz początkujących turystów.

Dolina Kościeliska to druga co do wielkości dolina w polskich Tatrach i jest najbardziej atrakcyjną pod względem ilości dostępnych jaskiń, wąwozów oraz historii. Do doliny prowadzi jeden główny szlak, od którego następnie można odbić w różne partie Tatr. Od głównego szlaku odchodzą również ścieżki prowadzące do znajdujących się tam jaskiń, które są dostępne dla zwiedzających. Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej.

 • Czas wycieczki: w zależności od wybranej trasy od 3 do 5 godzin
 • Długość trasy: około 10 km
 • Stopień trudności: Łatwa

Wycieczkę do Doliny Kościeliskiej można rozszerzyć o zwiedzanie takich miejsc jak Jaskinia Mroźna, Wąwóz Kraków, Jaskinia Mylna czy punkt widokowy na Smreczyńskim Stawie. Warto wybrać się chociaż do jednej z jaskiń.

Więcej szczegółów na temat wycieczki do Doliny Kościeliskiej znajdziecie w naszym artykule (link do artykułu tutaj).

Dzień trzeci

Morskie Oko to obowiązkowy punkt na mapie wycieczek w Tatrach. Do Morskiego Oka dotrzecie szlakiem prowadzącym z Palenicy Białczańskiej. Prowadzi on asfaltową drogą więc nie napotkacie tam żadnych trudności. Dodatkowo do Morskiego Oka możecie dojechać konnymi bryczkami za odpowiednią opłatą. Na wycieczkę na Morskie Oko należy zarezerwować cały dzień.

 • Czas wycieczki: około 5 godzin
 • Długość trasy: około 15,5 km.
 • Stopień trudności: Bardzo łatwy

Szczegółowe informacje na temat szlaku na Morskie Oko znajdziecie w jednym z naszych artykułów (link do artykułu tutaj).

Dzień czwarty

Chochołowskie Termy czyli dzień na relaks i odpoczynek połączony z odżywczymi kąpielami leczniczymi. Jest to największy kompleks basenów termalnych na Podhalu. Wody termalne są bogate w wiele mikroskładników, które pozwalają na przypływ sił witalnych i pełną regenerację organizmu po całodniowych górskich wycieczkach.

Szczegółowe informacje na temat Chochołowskich Term znajdziecie tutaj: (link do strony).

Po Chochołowskich Termach zachęcamy wybrać się na zwiedzanie Zakopanego. Pełną listę najciekawszych atrakcji znajdziecie na końcu artykułu co pozwoli wam na dodawanie ich do waszego własnego planu dnia.

Dzień piąty

Wjazd Koleją Linową na Kasprowy Wierch. Kolej linowa na Kasprowy Wierch to dostępna przez cały rok kolej linowa z Kuźnic, która w całości przebiega przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Z Kasprowego Wierchu możecie wybrać się z powrotem do Kuźnic pieszo lub skorzystać z opcji wjazdu i zjazdu.

Decydując się na zejście z Kasprowego Wierchu będziecie mieli okazje podziwiać wspaniałe widoki na Tatry. Trasa nie jest trudna a przebycie całej trasy zajmie wam nie więcej niż 2,5 godziny. Poniżej zamieszczamy mapę z zaznaczonym szlakiem:

Więcej informacji na temat Kolei Linowej na Kasprowy Wierch znajdziecie w naszym artykule (link do artykułu tutaj)

Resztę dnia możecie uzupełnić atrakcjami turystycznymi, których listę znajdziecie na końcu artykułu.

Dzień szósty

Szlak do Doliny Chochołowskiej to jeden z wielu szlaków w Tatrach, która nie wymaga pokonywania kamienistych dróg i jest świetny zarówno na spokojną wędrówkę we dwoje lub w rodzinnym gronie. Dolina Chochołowska to najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach znajdująca się na skraju Tatr Zachodnich. Słynie ona z kwitnących co roku krokusów i jest jedynym miejsce w Tatrach, do którego można wybrać się na spacer z psem czy wjechać rowerem.

 • Czas wycieczki: około 4,5 godziny
 • Długość trasy: 14,7 km.
 • Stopień trudności: Łatwy

Szczegółowe informacje na temat wycieczki do Doliny Chochołowskiej znajdziecie w jednym z naszych artykułów (link znajdziecie tutaj).

Resztę dnia możecie uzupełnić atrakcjami, które znajdziecie na końcu artykułu.

Dzień siódmy

Gubałówka to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Tatrach. Znajduje się tam taras widokowy, z którego rozciągają się wspaniałe widoki na Zakopane i Tatry. Znajdziecie tam również jedną z największych atrakcji w Zakopanem czyli Zjeżdzalnie Grawitacyjną. Znajdują się tam również liczne stragany, jadłodajnie, restauracje z tradycyjnym góralskim jedzeniem, park linowy.

Na Gubałówkę możecie dostać się na trzy sposoby:

Gubałówka to idealne miejsce na spędzenie pierwszych chwil w Tatrach. Mnogość straganów, jadłodajni, restauracji oraz sam wjazd koleją linową bądź wyciągiem jest już świetną atrakcją a spacer trasą widokową na Gubałówce dostarcza niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo polecamy skorzystanie ze Zjeżdzalni Grawitacyjnej, która jest jedną z największych atrakcji Gubałówki (link do cennika tutaj).


Lista ciekawych atrakcji w Zakopanem:

Krupówki – reprezentacyjna ulica w Zakopanem położona w centrum miasta. Wzdłuż ulicy znajduje się wiele sklepów, restauracji, stoisk z pamiątkami, poczta oraz wiele innych atrakcji. Jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia podczas pobytu w Zakopanem.

Lokalizacja na mapie: (kliknij)

Myszogród – czy widzieliście kiedyś myszki jeżdżące pociągiem, mieszkające w małych mysich domkach, gitarze lub w książkach? Jeżeli nie to koniecznie musicie odwiedzić to miejsce stworzone przez kilkunastu artystów i pasjonatów.

Lokalizacja na mapie: (kliknij)

Góralski Ślizg – Gigantyczna 8 torowa zjeżdżalnia zlokalizowana tuż przy Krupówkach pod dolną stacją kolei na Gubałówkę. Atrakcja w Zakopanem dla zarówno dla dzieci i dorosłych!Ścigaj się razem z innymi. Zjeżdżaj parami w tandemie.

Lokalizacja na mapie: (kliknij)

Papugarnia Egzotyczne Zakopane– jest największą papugarnią w województwie. Położona z dala od hałaśliwych Krupówek wraz z bezpłatnym parkingiem. Jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w Zakopanem. Spotkacie tu liczne gatunki pięknych, kolorowych papug.

Lokalizacja na mapie: (kliknij)

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba– pierwszy dom w stylu zakopiańskim wybudowany według projektu Stanisława Witkiewicza – położony jest przy ulicy Kościeliskiej, najstarszej ulicy Zakopanego, gdzie co krok spotykamy zabytkowe domy i zagrody góralskie.

Lokalizacja na mapie: (kliknij)

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje – Ekspozycja muzeum przedstawia między innymi przedmioty stanowiące inspiracje dla stylu zakopiańskiego – elementy wyposażenia i dzieła sztuki ludowej.

Lokalizacja na mapie: (kliknij)

Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku – Na Pęksowym Brzyzku znajduje się około 500 grobów, w tym 250 osób zasłużonych. Prawie wszystkie nagrobki są niepowtarzalnymi dziełami sztuki: kapliczkami, góralskimi krzyżami, rzeźbionymi w motywy podhalańskie, malowanymi na szkle lub wykonanymi w drewnie, metalu lub kamieniu.

Lokalizacja na mapie: (kliknij)

Dom do góry nogami – to wyjątkowa atrakcja która pozwala na odczucie zjawiska w postaci innego oddziaływania sił grawitacji na człowieka i pozwala na uwolnienie fantazji gwarantując wyśmienitą zabawę.

Lokalizacja na mapie: (kliknij)

Muzeum Oscypka – Podczas Pokazu Wyrobu Oscypka zobaczysz na żywo jak powstaje ten najpopularniejszy góralski ser. Uczestnicy biorą czynny udział w jego wytworzeniu, poznając jednocześnie tradycyjne sprzęty pasterskie. Wszyscy mają także okazje spróbować góralskich serów oraz samodzielnie zrobić swój własny serek.

Lokalizacja na mapie: (kliknij)

Skocznia Wielka Krokiew – Dzięki porozumieniu i zaangażowaniu Centralnego Ośrodka Sportu każdy ma możliwość zjechania ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew. Wartym odnotowania jest fakt, że jest to drugie miejsce na świecie, a pierwsze w Europie gdzie możemy zjechać ze skoczni!

Lokalizacja na mapie: (kliknij)


Jeżeli podobają się wam nasze artykuły to zapraszamy do polubienia naszej witryny na Facebooku. Możecie też nas znaleźć na Twitterze oraz Instagramie, linki znajdziecie poniżej:

Zapraszamy was również do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku, gdzie możecie dzielić się swoimi wrażeniami z waszych górskich wypraw (link do grupy – kliknij).


Jeden Komentarz

 • MaciejSasin

  Super, wykorzystam przy planowaniu swoich następnych wakacji.
  Dziękuję ekipie górskim-szlakiem za wartościowe treści w Polskim Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.