data-srcset

Chełmiec – szczyt Korony Gór Polski idealny na spacer z całą rodziną.

Jeżeli poszukujecie spacerowego szlaku na weekend, proponujemy wybrać się w Góry Wałbrzyskie na znajdujący się tam Chełmiec. Jest to szczyt górski, wchodzący w skład Masywu Chełmca w Sudetach Wschodnich. Wznosi się on na 851m. n.p.m i leży bezpośrednio w okolicy Wałbrzycha. Na szczyt wiedzie dobrze utrzymana droga gruntowa.

Szlak wiodący na szczyt:

Szlak na ChełmiecBoguszów-Gorce
Kolor szlaku
Długość szlaku2,7 km.
Stopień trudnościBardzo łatwy
Czas przejściaok. 1 godzina
Punkty GOT5

Jest to szlak rozpoczynający się w miejscowości Boguszów – Gorce znajdującej się na zachód od Wałbrzycha. Jest to szlak przy którym znajdują się stacje drogi krzyżowej wyryte w kamiennych płytach. Szlak ten jest bardzo łatwy do pokonania i polecany rodzinom z dziećmi oraz wszystkim turystom wybierającym się na niedługi spacer.

Trasa wiedzie przez malowniczą polanę, by następnie zagłębić się w las i dalej wiedzie już na sam szczyt.

Zielony szlak na Chełmiec
Początek drogi na Chełmiec

Szczegółowa mapa szlaku:

Parking:

Wycieczkę najlepiej rozpocząć, dojeżdżając na parking znajdujący się na początku drogi krzyżowej (link do mapy Google). Należy przy tym uważać, żeby nie przegapić skrętu w samej miejscowości, który znajduje się pomiędzy dwoma kamienicami i łatwo go przeoczyć. Skręt przedstawiamy poniżej na Google Street View, jest on widoczny po prawej stronie przez znakiem zakazu zatrzymywania.

Następnie po dojechaniu na miejsce samochód możemy zostawić na żwirowym parkingu.

Parking przy szlaku na Chełmiec
Druga część parkingu

Jak się przygotować:

Szlak na Chełmiec to bardzo łatwa i przyjemna trasa, którą można pokonać w około dwie godziny łącznie z powrotem na parking. W naszej ocenie wystarczy po prostu przygotować się jak na zwykły spacer. Warto jednak pomyśleć o zabraniu kiełbasek i napojów, ponieważ na szczycie znajduje się wiele stanowisk do rozpalenia ogniska i spędzenia czasu na pieczeniu kiełbasek i odpoczynku.

Stacje drogi krzyżowej na szlaki
Widoki ze szlaku
Wieża widokowa na szczycie Chełmca
Szczyt Chełmca

Podsumowując, szlak na Chełmiec to świetny cel jednodniowej, krótkiej wycieczki na którą śmiało można zabrać nawet małe dzieci. Jest to idealna okazja do spędzenia miłego popołudnia w rodzinnym gronie. Szlak ten nie jest w żadnym stopniu trudny do pokonania i pozwala cieszyć się spokojną wędrówką oraz daje możliwość zorganizowania rodzinnego pikniku po dotarciu na szczyt.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją ze zdobywania szczytu Chełmca dostępną tutaj: (kliknij).

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na facebooku oraz na nasz instagram, gdzie znajdziecie wiele zdjęć z naszych wędrówek. Odnośniki znajdziecie poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.