biwak w wiekszym gronie
Artykuł sponsorowany

Biwak w większym gronie? Dobrze się do niego przygotuj.

Biwak z dziećmi lub przyjaciółmi to wspaniały pomysł na spędzanie wolnego czasu z dziećmi, lub w gronie przyjaciół. Aby go sobie umilić, należy zadbać o odpowiednie przygotowania. Podpowiadamy, co spakować na biwak.

Odpowiedni namiot

Wybór odpowiedniego namiotu to absolutnie kluczowa kwestia podczas przygotowań do biwaku. Powinien być dopasowany do ilości osób, które mają w nim przebywać. Zbyt mały będzie powodował poczucie dyskomfortu, a co za tym idzie może sprawić, że cały wypad zakończy się fiaskiem. W przypadku większej turystów osób sprawdzają się namioty kempingowe dla 4-8 osób. Ten kluczowy element wyposażenia biwakowiczów powinien być łatwy w montażu, jak i demontażu. Ma zapewniać odpowiednią wodoodporność, nawet w przypadku intensywnych opadów deszczu. Ponadto musi stanowić wystarczającą ochronę przed wiatrem. Warto inwestować w namioty kempingowe z sypialniami oraz przedsionkiem. Takie podział ułatwia codzienne funkcjonowanie podczas wakacji. Poza tym, dobrym wyborem okażą się modele z opcją zaciemnienia w sypialniach oraz ograniczające nagrzewania się wnętrza, co zapewni ochronę przed dokuczliwymi upałami.

Akcesoria do namiotu

Sam namiot nie zapewnia komfortowego miejsca do spania. Z tego względu, należy pomyśleć nad zakupem wysokiej jakości karimat lub materacy. Te pierwsze są zdecydowanie tańsze, ale sprawdzą się tylko w czasie trwania cieplejszych dni. Materace zapewniają większą wygodę i zabezpieczenie przed chłodem. Z tego względu zdadzą egzamin nie tylko latem, ale również wiosną i jesienią. Ciekawym rozwiązaniem, jest też mata samopompująca, która nie zajmuje wiele miejsca i jest gotowa do użycia zaledwie po kilku minutach. Poza tym wybierając się na biwak, warto pamiętać o zabraniu ze sobą śpiworów. Dzięki nim wszyscy uczestnicy wycieczki będą posiadali dodatkowe zabezpieczenie przed deszczem, chłodem i wiatrem. Jest to dobra opcja dla osób, które chcąc połączyć biwakowanie z długi wędrówkami, na przykład po górach.

Co jeszcze zabrać na biwak?

Istnieje znacznie więcej przedmiotów, które warto zabrać na biwak w większym gronie. Jednym z nich są kuchnie turystyczne. Biwakowanie kojarzy się z ogniskiem lub grillowanie, ale podczas takiej formy wypoczynku można też jeść zupełnie jak w domu. Jest to szczególnie istotne w przypadku wakacji, w których uczestniczą małe i nierzadko grymaśne dzieci. Dzięki kuchni maluchy będą miały możliwość spożywania swoich ulubionych posiłków, nawet na łonie dzikiej przyrody. Kolejny istotny element ekwipunku to apteczka, w której nie może zabraknąć leków przeciwbólowych i środków opatrunkowych. Poza tym warto ze sobą zabrać środki na komary oraz ich odpowiedniki chroniące przed kleszczami. Ponadto nie można zapominać o zabraniu ze sobą kilku latarek. Osoby, które nie są w stanie się obyć bez internetu, powinny się zaopatrzyć w wysokiej jakości powerbanki. Dzięki temu będą mieli pewność co do tego, że ich smartfony lub inne urządzenia mobilne nie rozładują się w najbardziej nieoczekiwanym momencie.


Artykuł sponsorowany

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze