Nasz sprzęt górski

Wiele osób pyta nas jaki mamy sprzęt w góry, co zabieramy na szlaki długodystansowe oraz z czym wędrujemy na jednodniowe wycieczki. Postanowiliśmy zebrać cały nasz sprzęt górski w jednym miejscu, abyście mogli zobaczyć co targamy ze sobą na naszych wyprawach.

Nasze pierwsze wycieczki po górskich szlakach to czas maszerowania w zwykłych spodniach dżinsowych, koszulce T-shirt z bawełny i w tanich adidasach z bazarku. W ciągu wielu lat podróżowania po górach nasz ekwipunek systematycznie ewoluował i metodą prób i błędów dobieraliśmy coraz to lepszy sprzęt jak i sportowe ubrania. Nasz ekwipunek staramy się dobierać w taki sposób, abyśmy czuli się z nim jak najbardziej komfortowo i aby był dla nas pomocny podczas zdobywania kolejnych górskich szczytów. Przygotowaliśmy zatem dla was listę rzeczy, które zabieramy ze sobą na szlak. Dowiecie się tu jakie elementy naszego sprzętu chcielibyśmy wymienić na inny.

Poniżej znajdziecie listę ekwipunku górskiego, z którego obecnie korzystamy. Nasz sprzęt cały czas ewoluuje i cały czas szukamy ciekawszych rozwiązań, które nie obciążą zbytnio naszego budżetu. Nasz sprzęt górski subiektywnie oceniliśmy w skali od 1 do 10 przyjmując następującą punktację:

  • Ocena od 1-5: sprzęt nietrafiony – wymienimy przy najbliższej okazji
  • Ocena od 6-7: sprzęt jest okej – wymienimy na coś innego jak się zużyje
  • Ocena od 8-10: sprzęt idealny – na pewno go nie wymienimy a jak się zużyje kupimy taki sam!

A oto cała lista używanego przez nas obecnie ekwipunku górskiego: