Diadem Polskich Gór

Diadem Polskich Gór to odznaka, która jest przyznawana za zdobycie 80 szczytów na terenie Polski. Jest to odznaka, która może być uznana za zwieńczenie wszystkich projektów odznak turystyki górskiej. Idea Diademu Polskich Gór powstała w 2013 roku i zakłada zdobywanie szczytów w randze makroregionów. Czas zdobywania odznaki Diademu Polskich Gór jest nieograniczony a kolejność zdobywania poszczególnych szczytów jest dowolna. Co ciekawe można zaliczać do niej szczyty zdobyte przed ustanowieniem odznaki oraz przed zakupieniem książeczki. Odznaka Diademu Polskich Gór jest jednostopniowa. Podstawą do weryfikacji zdobycia szczytów jest specjalna książeczka prowadzona przez zdobywającego, która została przygotowana przez Oddział Wrocławski PTTK. Projekt Diadem Polskich Gór to ogromne przedsięwzięcie na długie lata, które z pewnością pomoże Ci w zaplanowaniu wielu ciekawych wycieczek i przeżyciu wspaniałej przygody na górskich szlakach.

Odznaka Diadem Polskich Gór

Potwierdzanie zdobycia szczytów Diademu Polskich Gór

Aby rozpocząć zdobywanie odznaki Diadem Polskich Gór należy najpierw zakupić odpowiednią książeczkę. Książeczkę Odznaki Diadem Polskich Gór można nabyć w Oddziale Wrocławskiego PTTK lub zamówić online na stronie księgarni NaszeSudety.pl i księgarni Podróżnika. Jeżeli wcześniej zdobyliście już jakieś szczyty z listy to śmiało możecie zaliczyć je na poczet odznaki. Do książeczki należy wpisać datę zdobycia danego szczytu i na odpowiedniej stronie wbić pieczątkę ze szczytu lub okolicy – w książeczce znajdziecie wydzielone na to strony. Zamiast pieczątki można wkleić na przykład zdjęcie ze szczytu. Metoda wypełniania książeczki Diademu Polskich Gór jest dowolna i zależy tylko od waszej kreatywności. Po zdobyciu wszystkich 80 szczytów książeczkę należy przekazać do weryfikacji do Oddziału Wrocławskiego PTTK – można wysłać ją pocztą na adres Rynek-Ratusz 11/12, 50-106 Wrocław. Po pozytywnej weryfikacji otrzymacie Odznakę Diademu Polskich Gór.

Książeczka odznaki Diadem Polskich Gór

Mapa szczytów Diademu Polskich Gór

Szczyty Diademu Polskich Gór

Aby ułatwić wam planowanie wycieczek zebraliśmy wszystkie szczyty Diademu Polskich Gór w jedno miejsce oraz podzieliliśmy je zgodnie z przynależnością do makroregionu. Wpisy dotyczące poszczególnych szczytów umieściliśmy poniżej w wygodnym menu. Wystarczy kliknąć na nazwę makroregionu a otworzą się odnośniki do poszczególnych wycieczek. Przycisk, którego obrazek jest inny niż Odznaka Diademu Polskich Gór kryje w sobie link do artykułu, który pomoże Ci zaplanować Twoją własną wycieczkę. Zapraszamy do lektury!