Artykuł sponsorowany

Jak zapanować nad własnym umysłem? „Nic mnie nie złamie” Davida Gogginsa

Nasz własny umysł i ograniczenia bardzo często zamykają drogę do osiągnięcia marzeń i wyznaczonych celów. Być może jeśli uda nam się zapanować nad własnymi słabościami dzięki odpowiedniej motywacji i woli walki, okaże się, że niemożliwe naprawdę nie istnieje. Odpowiednią dawkę motywacji prezentuje David Goggins, spisując inspirującą historię w autorskiej książce.

W poszukiwaniu mentora

Posiadanie osoby, która jest naszą motywacją oraz inspiracją, jest niezwykle ważna. Nie musi być to wcale nikt z najbliższego otoczenia, nie zawsze odnajdziemy wśród nas kogoś, kogo chcielibyśmy naśladować. Historie obcych osób mogą uczyć i dawać nadzieję. Bardzo często osoby, które podziwiamy, musiały przejść ciężką i krętą drogę do celu – to właśnie sprawia, że nasz podziw względem nich rośnie. Świetnym przykładem potencjalnego mentora, osoby inspirującej, może być amerykański żołnierz, ultramaratończyk, triathlonista, filantrop oraz autor wielu biograficznych książek – David Goggins.

Historia autora książki „Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu” zaczyna się dość tragicznie. We wczesnym dzieciństwie doświadczył przemocy ze strony jednej z najbliższych mu osób – swojego ojca. Ubóstwo, maltretowanie i zmuszanie do ciężkiej, fizycznej pracy, to początki życia Davida. Jego kolejne lata również nie należały do najłatwiejszych, ze względu na pochodzenie i kolor skóry, doświadczył prześladowania w szkole. Jako dorosły mężczyzna, Goggins zdecydował się wstąpić do Marynarki Wojennej, jednak w 2005 roku musiał zmierzyć się z okrutną informacją o śmierci 6 kolegów podczas jednej z akcji. To właśnie zapoczątkowało jego działania charytatywne, a także karierę sportową, którą rozpoczął w celu zbierania funduszy na utworzoną fundację. Jego dalsze, imponujące sukcesy, również zostały opisane w słynnych biografiach, które stanowią idealne źródło motywacji.

Autorska książka

Jeśli doskwiera Ci wewnętrzny lęk przed zmianami, brak wiary we własne możliwości, poczucie niemocy i utknięcia w miejscu – bestsellerowa pozycja Davida Gogginsa „Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu”, sprzedana w ponad 4 milionach egzemplarzy, może okazać się bardzo pomocna w przezwyciężeniu własnych barier i ograniczeń.

Odwołując się do własnych, ciężkich doświadczeń, autor ukazuje, że tak naprawdę wszystko zależy od nas samych, bez względu na to, co działo, lub dzieje się wokół nas – to nasz umysł kieruje naszym losem i marzeniami. Jego siła jest potężna, a jeśli uda nam się nad nim zapanować, możemy osiągnąć wszystko. David przedstawia w książce swój punkt widzenia, będąc bardzo szczerym i bezkompromisowym. Według niego, wielu z nas nie wykorzystuje w pełni swoich możliwości. Konsekwencja, zaangażowanie, motywacja i wiara w siebie – to kluczowe aspekty, nad którymi należy pracować, aby odnieść sukces i pokonać tytułowe przeciwności losu. To właśnie tego autor uczy w swojej biografii.

Książka ta posiada również wymiar edukacyjny, pozwala spojrzeć na swoje wady i zalety z innej strony. To niezwykła dawka inspiracji oraz motywacji, zachęcająca do zmian i pracy nad lepszym sobą.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze