Artykuł sponsorowany

Czy warto kupić rower elektryczny?

W obecnych czasach coraz więcej firm i konsumentów kładzie nacisk na działania proekologiczne. Jednym z takich działań jest jazda na rowerze. Jednak tradycyjny rower może nie sprawdzić się u każdego. Natomiast rozwiązaniem, które przypadnie do gustu większości z nas, będzie rower elektryczny.

E-rowery w imię ekologii

Rower elektryczny, jak wszystkie pojazdy elektryczne, jest napędzany prądem. Jest on wyposażony w akumulator, który ładuje się tak samo, jak telefon lub laptopa – potrzebne są jedynie ładowarka i dostęp do prądu. Tym sposobem rower elektryczny można naładować wszędzie – w pracy, w domu, na uczelni, w galerii handlowej…

W zależności od pojemności baterii, na jednym naładowaniu baterii możemy przejechać nawet 100 km!

Sposób napędzania takich rowerów oznacza, że rowery elektryczne są ekologiczne. Nie wytwarzają spalin ani nie przyczyniają się do produkcji CO2 i jego emisji do atmosfery – w przeciwieństwie do pojazdów spalinowych. 

Więcej czasu i pieniędzy

Rower elektryczny nie wymaga tankowania. Nie są potrzebne również częste wizyty u mechanika, ponieważ e-rower rzadko się psuje. Przekłada się to na dosyć niskie koszty użytkowania, nawet jeśli za sam pojazd trzeba zapłacić więcej niż za zwykły rower. 

Po kilku miesiącach użytkowania okazuje się, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić całkiem dużo pieniędzy!

Ponadto, rower elektryczny pozwala nam uniknąć korków i tłoczenia się w autobusie lub tramwaju, a co za tym idzie – niepotrzebnych nerwów i potencjalnych opóźnień. W efekcie oszczędzamy czas i zyskujemy więcej spokoju.

Uniwersalny pojazd

Istotne jest również to, że rower elektryczny idealnie sprawdzi się w przypadku wszystkich osób. Pojazd wspomaga użytkownika energią elektryczną, dzięki czemu nie musimy używać takiej siły mięśni, jak w przypadku tradycyjnego roweru. Nie oznacza to, że rower jedzie za nas – kiedy trzeba, wspomaga siłę naszych mięśni, ale, jeśli tego chcemy, możemy konkretnie się na nim zmęczyć! Jeżeli natomiast potrzebujemy środka transportu do pracy lub szkoły i nie chcemy się spocić czy nadmiernie zmęczyć, to rower elektryczny nada się idealnie! Niezależnie od wieku danej osoby, jej kondycji fizycznej czy przebytych kontuzji!

Ponadto, rower elektryczny pozwala na komfortowe przemieszczanie się po zróżnicowanym terenie – od chodników w mieście po wyboiste szlaki w górach.

Wysokiej jakości rowery elektryczne oferuje sklep z hulajnogami elektrycznymi i innymi pojazdami elektrycznymi – Electofun. W swojej ofercie sklep posiada wysokiej jakości elektryczne hulajnogi dla dorosłych, rowery elektryczne, skutery elektryczne i akcesoria, których użytkowanie będzie bardzo komfortowe i przyjemne!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze