Dolnośląskie

Hydropolis we Wrocławiu – centrum nauki i wiedzy o wodzie. Zwiedzanie, bilety, godziny otwarcia.

Hydropolis we Wrocławiu to wyjątkowa atrakcja turystyczna i świetna opcja na edukacyjną wycieczkę dla całej rodziny. W Hydropolis we Wrocławiu to miejsce gdzie czeka na was aż siedem stref tematycznych, które pozwolą wam odkryć niesamowity świat wody i miejskich wodociągów. Zwiedzając Hydropolis we Wrocławiu dowiecie się skąd wzięła się woda na ziemi, jakie żyją w niej organizmy żywe czy w jaki sposób woda pitna pojawia się w waszych domach. Oprócz tego w Hydropolis czekają na was różnorakie gry i zabawy, multimedialne projekcje edukacyjne, strefa relaksu i inne szalenie ciekawe atrakcje. W tym artykule mamy dla was szczegółowy opis wycieczki do Hydropolis we Wrocławiu. Znajdziecie tu informacje na temat cen biletów wstępu do Hydropolis, godzin otwarcia atrakcji oraz wskazówki na temat dojazdu i parkingów w okolicy. Przygotowaliśmy również krótki opis całej wystawy oraz ciekawostek na temat wody jakie czekają na was w Hydropolis we Wrocławiu. Zapraszamy!

Hydropolis – dojazd i parkingi

Budynek Hydropolis we Wrocławiu zlokalizowany jest przy ulicy Na Grobli 17. Do samego Wrocławia można dojechać własnym samochodem, autokarami oraz pociągami. Nie będziemy się tu zbytnio rozpisywać na temat autokarów i pociągów kursujących do Wrocławia gdyż szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów lub autokarów z waszej miejscowości bez trudu znajdziecie w Internecie. Najważniejsza informacja jest taka, że zarówno autokarem jak i pociągiem dojedziecie do dworca kolejowego Wrocław Główny (pociągi) lub pod galerię Wroclavia (autokary), która zlokalizowana jest tuż obok dworca kolejowego. Aby dojechać do Hydropolis wrocławską komunikacją miejską udajcie się na przystanki przy ul. Piłsudskiego gdzie bez trudu złapiecie tramwaj lub autobus, którym to następnie dojedziecie albo pod Hydropolis. Spod dworca Głównego PKP do Hydropolis dojedziecie tramwajami linii 4 i 5. Z tramwajów tych należy wysiąść na przystanku Plac Wróblewskiego a następnie przejść pieszo około 200-300 metrów przez most na ulicy Walońskiej i dalej ulicą Na Grobli prosto do wejścia do Hydropolis. Będąc we Wrocławiu polecamy wam skorzystać z aplikacji mobilnej „JakDojadę”, w której znajdziecie bezpośrednie połączenia autobusowe i tramwajowe pod Hydropolis z miejsca waszego pobytu. Dla osób, które do Wrocławia wybiorą się samochodem poniżej zostawiamy linki z zaznaczonymi parkingami pod Hydropolis:

Hydropolis – ceny biletów i godziny otwarcia

Zwiedzanie Hydropolis we Wrocławiu jest płatne. Całą wystawę w Hydropolis zwiedza się bez przewodnika spacerując po specjalnie przygotowanej trasie zwiedzania w postaci świecącej na niebiesko linii umieszczonej w podłodze. Podczas zwiedzania Hydropolis we Wrocławiu w każdej odwiedzanej sali tematycznej będzie asystować wam obsługa atrakcji, która chętnie odpowie na wszystkie wasze pytania. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość wynajęcia przewodnika na czas zwiedzania. Hydropolis we Wrocławiu można zwiedzać przez cały rok kalendarzowy oraz w dowolny dzień tygodnia. Więcej szczegółów na temat cen biletów do Hydropolis na rok 2024 oraz godzin otwarcia znajdziecie poniżej:

Hydropolis – ceny biletów (2024)

Bilety indywidualne:
Normalny – 38 zł
Ulgowy – 29 zł
Rodzinny (2+2) – 99 zł
Bilet rodzinny z Kartą Dużej Rodziny – 110 zł
Bilety grupowe:
Bilet normalny – 33 zł
Bilet ulgowy – 26 zł

Hydropolis – godziny otwarcia

Godziny otwarcia Hydropolis Wrocław:
Poniedziałek – piątek: od 09:00 do 18:00
Weekendy: od 10:00 do 20:00

Hydropolis jest czynne przez cały rok.

Ostatnie wejście na zwiedzanie Hydropolis jest możliwe na godzinę przed zamknięciem.

Hydropolis we Wrocławiu – zwiedzanie

Wycieczka do Hydropolis we Wrocławiu to świetna opcja na weekendowy wyjazd edukacyjny dla całej rodziny. Po dotarciu na ulicę Na Grobli odnajdujemy wejście do kasy biletowej Hydropolis. Kasa biletowa zlokalizowana jest vis a vis ogromnej, kwadratowej wieży ciśnień z czerwonej cegły, która również znajduje się przy ulicy Na Grobli. Po zakupieniu biletów wstępu do Hydropolis przechodzimy przez budynek kasy biletowej i wchodzimy na sporej wielkości plac. Tutaj możecie skorzystać z usług kawiarni „Woda Cafe”, w której będziecie mogli odpocząć po całej podróży i napić się czegoś dobrego lub zjeść małą przekąskę przed dalszym zwiedzaniem. Na głównym placu w Hydropolis znajdziecie też kilka tablic tematycznych, które pozwolą wam zdobyć nieco wiedzy na temat ochrony przyrody i wprowadzą was w wodny świat całej atrakcji. Po zwiedzaniu placu i odpoczynku w kawiarni pora udać się do głównego wejścia do Hydropolis. Wejście główne do Hydropolis zlokalizowane jest za tablicami edukacyjnymi z tyłu całego kompleksu. Przy wejściu głównym czeka też na was pierwsza atrakcja dnia, którą jest drukarka wodna. Drukarka wodna w Hydropolis jest najdłuższą tego typu instalacją w Europie i mierzy 46,5 metra długości. Generuje ona ścianę wody, na której pojawiają się różne napisy i wzory. Gdy zbliżycie się do drzwi wejściowych kurtyna wodna rozstąpi się przed wami otwierając wam wejście do wnętrza Hydropolis we Wrocławiu.

Po przekroczeniu bramy wejściowej do Hydropolis we wnętrzu atrakcji od razu przywitają was kolejne wyjątkowo ciekawe atrakcje. Podczas zwiedzania Hydropolis we Wrocławiu przejdziecie przez siedem różnych stref tematycznych, które opowiedzą wam wiele fascynujących historii na temat wody i jej wykorzystania i zastosowania przez człowieka. Pierwszą strefą na trasie zwiedzania Hydropolis jest Strefa Wejścia. Jest to obszerne lobby, które w Hydropolis pełni funkcję reprezentacyjną oraz komunikacyjną. W Strefie Wejścia znajduje się szatnia dla zwiedzających, sklep z pamiątkami z Hydropolis oraz kameralna kawiarnia Molecule Cafe. Wchodząc do Strefy Wejścia warto podłączyć się do udostępnionego dla zwiedzających Internetu Wifi i pobrać specjalną aplikację, która oprowadzi was po całej wystawie. Dużą popularnością cieszy się też ustawiona w Strefie Wejścia ciekawa atrakcja w postaci wiru wodnego o wysokości 3,5 metra. Po sprawdzeniu biletów wstępu przez obsługę Hydropolis polecamy wam obejść całą Strefę Wejścia i obejrzeć wszystkie multimedialne ekrany, które wprowadzą was w fantastyczny świat wody zaprezentowany w Hydropolis. W Strefie Wejście na podłodze dostrzeżecie również świecącą niebieską linię, którą wyznaczono trasę zwiedzania całej atrakcji.

Hydropolis – czego można się dowiedzieć?

Po zwiedzaniu Strefy Wejścia ruszamy na dalsze odkrywanie tajemnic Hydropolis we Wrocławiu. Ze Strefy Wejścia specjalna niebieska linia przeprowadzi was przez wszystkie strefy tematyczne. Główna część zwiedzania rozpoczyna się w strefie Planeta Wody gdzie czeka na was projekcja multimedialna wyświetlana na 65-metrowym ekranie. Opowie wam ona historię powstania wody na Ziemi oraz zabierze was na eksplorację najdalszych zakątków kosmosu w poszukiwaniu śladów kosmicznej wody. Na środku sali dodatkowo wyświetlany jest też obraz kuli ziemskiej z animacją pływów wodnych. Po zwiedzaniu strefy Planety Wody przechodzimy do strefy Stany Wody oraz strefy Głębiny. W strefie Stany Wody dowiecie się jakie są stany skupienia wody, zobaczycie symulację zamieci śnieżnej oraz ogień powstający z pary wodnej. W strefie Głębiny czekają na was interaktywne makiety morskich stworzeń głębinowych oraz ogromna replika batyskafu „Trieste”. Ta strefa szczególnie zainteresuje wasze dzieci, które będą mogły wejść do wnętrza batyskafu aby poczuć się jak prawdziwi odkrywcy morskich głębin. A jeżeli już przy dzieciach jesteśmy to w Hydropolis na wasze pociechy czeka specjalna Strefa Dzieci, w której przygotowane są multimedialne gry i sala kinowa. Podczas zabawy wasze dzieci będą mogły pobawić się tu z wirtualnymi delfinami lub zadbać o czystość raf koralowych.

Projekcja filmu w strefie Planeta Wody w Hydropolis

Po zwiedzaniu stref poświęconych morskim głębinom i oceanom przechodzimy do części poświęconej inżynierii wodnej. Najpierw jednak niebieska linia wprowadzi was do strefy relaksu gdzie będziecie mogli odpocząć na podświetlanych leżankach przy ścianie zielonego mchu oraz kojących odgłosach przyrody. Za strefą relaksu znajduje się strefa Człowiek i Woda, w której dowiecie się z ilu procent wody składa się ciało człowieka oraz poznacie funkcje wody w naszym organizmie. Kulminacyjnym punktem w Hydropolis jest zwiedzanie strefy Historia Inżynierii Wodnej oraz strefy Miasto i Woda. W pierwszej strefie zobaczycie i wypróbujecie działanie największych wodnych wynalazków starożytności jak śruba Archimedesa, koło wodne, zegar wodny czy turbina Herona. Zobaczycie też modele największych statków wodnych jakie pływały lub pływają obecnie na wodach całego świata. W strefie Miasto i Woda dowiecie się mnóstwo ciekawostek na temat wrocławskich wodociągów. Na ogromnej interaktywnej makiecie znajdziecie zaznaczone najważniejsze atrakcje i budynki we Wrocławiu, które można podświetlać. Na multimedialnej mapie Wrocławia odkryjecie całą sieć wodociągową miasta i zobaczycie wizualizację powodzi tysiąclecia, która w 1997 nawiedziła Wrocław. W tej strefie znajdziecie też schemat opisujący drogę wody pitnej od momentu pobrania jej z rzek, poprzez doprowadzenie wody do waszych kranów, oczyszczenia jej po jej zużyciu i zwróceniu wody do obiegu w przyrodzie.

Po zwiedzaniu Strefy Miasto i Woda niebieska ścieżka zwiedzania wyprowadzi was z powrotem do sali Strefa Stany Wody i dalej już do wyjścia z Hydropolis. Tutaj kończy się całe zwiedzanie wszystkich stref tematycznych jak i całego Hydropolis we Wrocławiu. Po zwiedzaniu stref edukacyjnych polecamy wam jeszcze zajrzeć do jednej z tutejszych kawiarni oraz oczywiście zakupić jakieś fajne pamiątki z całej wycieczki w sklepiku Hydropolis. Aby opuścić teren atrakcji wystarczy że wyjdziecie z głównego budynku przez drukarkę wodną i ruszycie z powrotem w stronę kas biletowych. Tam specjalnie przygotowane drogowskazy pokierują was prosto do wyjścia z terenu atrakcji. Czy po zwiedzaniu Hydropolis we Wrocławiu jest jeszcze coś co warto zobaczyć? Oczywiście że tak! O tym jednak opowiemy wam już w innym naszym artykule na temat największych atrakcji turystycznych we Wrocławiu. Przewodnik po wrocławskich atrakcjach już niedługo pojawi się na naszej stronie!


Zapraszamy was również na nasz kanał YouTube, gdzie możecie obejrzeć relacje z naszych wypraw. Znajdziecie tam wiele ciekawych propozycji wycieczek w polskie góry.


Jeżeli artykuł się podobał i znalazłeś w nim przydatne informacje to będziemy bardzo wdzięczni za zostawienie nam napiwku 🙂 Dzięki temu będziemy mieli środki na utrzymanie bloga i dalsze jego usprawnianie. Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie!

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Zapraszamy Cię do zasubskrybowania, polubienia naszej witryny na Facebooku oraz obserwowania naszego profilu na Instagramie! Jesteśmy również dostępni na Twitterze, Youtube oraz Pinterest.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze