Beskid Sądecki,  Małopolskie,  Przewodnik

Muszyna – atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć w Muszynie? 15 atrakcji Muszyny.

Muszyna to niewielkie miasteczko uzdrowiskowe położone w malowniczej Dolinie Popradu przy granicy ze Słowacją. Ten przepiękny kurort otoczony jest przez szczyty Beskidu Sądeckiego i pełen jest ciekawych atrakcji turystycznych, które umilą wam wasz wypoczynek. Na terenie Muszyny występują też liczne ujęcia wód zdrojowych To właśnie z Muszyny pochodzi jedna z najbardziej znanych i wartościowych wód mineralnych czyli Muszynianka. W Muszynie czeka na was sporo ciekawych atrakcji turystycznych, które każdego roku przyciągają do miasta tłumy turystów z całej Polski. Muszyna to również nie tylko miejsce na wypoczynek i relaks ale też świetny punkt wypadowy na szlaki prowadzące na okoliczne szczyty Beskidu Sądeckiego. W tym artykule przygotowaliśmy dla was listę 15 atrakcji Muszyny, które koniecznie musicie zwiedzić będąc w tym wyjątkowym kurorcie uzdrowiskowym. Zapraszamy!

Muszyna – dojazd

Miasto Muszyna położone jest w woj. małopolskim, w powiecie nowosądeckim przy granicy ze Słowacją. Do Muszyny można dotrzeć własnym samochodem oraz pociągiem. Zacznijmy od opcji dojazdu pociągiem: Do Muszyny kilka razy dziennie kursują pociągi Kolei Mazowieckich wyruszające z Krakowa. Czas podróży do Muszyny pociągiem z Krakowa wynosi około 4 godziny. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów na relacji Kraków-Muszyna bez trudu znajdziecie w Internecie. Do Muszyny nieco szybciej i oczywiście wygodniej można dojechać też własnym autem. Czas dojazdu do Muszyny z różnych rejonów Polski prezentuje się następująco: z Krakowa – 2 godz. 30 min, z Wrocławia – 5 godzin, z Warszawy – 5 godz. i 30 min, z Gdańska – 7 godz. i 30 min. W większości przypadków do Muszyny dojeżdża się autem jadąc przez Nowy Sącz drogą krajową 75. Poniżej zamieszczamy mapkę z zaznaczoną lokalizacją Muszyny na mapie Polski.

Co warto zobaczyć w Muszynie?

Pora na przedstawienie wam listy najciekawszych miejsc, które naszym zdaniem konieczne trzeba zwiedzić w Muszynie. Proponowane przez nas atrakcje Muszyny spokojnie można zwiedzić podczas jednej wycieczki poruszając się po mieście wyłącznie pieszo. Na końcu spisu atrakcji Muszyny znajdziecie też interaktywną mapkę, na której zaznaczyliśmy wszystkie opisane poniżej miejsca. A oto nasza propozycja najciekawszych atrakcji w Muszynie, które warto odwiedzić:

Nasze zestawienie atrakcji turystycznych Muszyny rozpoczynamy od zwiedzania nowej Promenady w Parku Rodzinnym. Promenada w Parku Rodzinnym w Muszynie to świetne miejsce dla osób, które szukają miejsca na dłuższy spacer oraz dla rodzin z dziećmi. Park Rodzinny w Muszynie to stosunkowo nowa atrakcja, która została udostępniona dla turystów 4 maja 2024 roku. Na terenie Parku Rodzinnego oprócz tras spacerowych znajdziecie liczne place zabaw dla dzieci, trampoliny, ściankę wspinaczkową, dwie pijalnie wody mineralnej, siłownie plenerowe i wiele więcej. W ciągu Promenady powstały też specjalne plaże na brzegu potoku Szczawnik, na których możecie zaznać kąpieli słonecznych i zrelaksować się przy malowniczych kaskadach wodnych. Przy Promenadzie w Parku Rodzinnym w Muszynie powstał też punkt gastronomiczny oraz ścieżka rowerowa łącząca się z zielonym szlakiem prowadzącym na szczyt Jaworzyny (114 m. n.p.m.). Deptak ten świetnie sprawdzi się jako miejsce rozpoczęcia waszej przygody w Muszynie oraz na relaksujące dzienne i wieczorne spacery. Zwiedzanie Promenady oraz Parku Rodzinnego w Muszynie jest całkowicie bezpłatne.

Godziny otwarcia:

 • Deptak w Parku Rodzinnym w Muszynie można zwiedzać całą dobę.
Deptak miejski w Muszynie

Kolejnym świetnym miejscem na spacery w Muszynie jest Góra Zamkowa “Baszta”. Góra Zamkowa “Baszta” w Muszynie to niewielkie wzniesienie w centrum miasta, które poprzecinane jest licznymi ścieżkami spacerowymi. Na terenie wzniesienia w 2012 roku w ramach projektu Budowa Miejskiego Parku Zdrojowego “Baszta” założony został park miejski. Park ten swoim obszarem objął całe wzgórze Koziejówka oraz Zamkową Górę. Początek ścieżki spacerowej na Górze Zamkowej znajduje się przy skwerze na ul. Zamkowej w Muszynie i biegnie obok kapliczki Matki Boskiej. Następnie ścieżka dochodzi do ruin zamku z XIV wieku i biegnie dalej drogą z piaskowca, przy której zainstalowane są altany wypoczynkowe. Podczas spaceru trasą po Górze Zamkowej będziecie też mogli odkryć źródło wody mineralnej “Anna”, które ulokowane jest przy ul. Jasnej. Znajdziecie tu również sporo punktów widokowych. Trasa spacerowa na Górze Zamkowej “Baszta” prowadzi do największej atrakcji turystycznej miasta czyli na zamek w Muszynie. Wejście na trasę spacerową na Górze Zamkowej w Muszynie jest bezpłatne.

Godziny otwarcia:

 • Górę Zamkową w Muszynie można zwiedzać całą dobę.
Wejście na Górę “Baszta” w Muszynie

Kolejną atrakcją, którą koniecznie musicie zobaczyć w Muszynie jest Zamek “Baszta”. Zamek “Baszta” to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w Muszynie, która doczekała się w końcu całkowitej renowacji. Zamek w Muszynie zlokalizowany jest na szczycie wzniesienia o nazwie Koziejówka (636 m. n.p.m.) na Zamkowej Górze. Twierdza ta wzniesiona została za panowania króla Kazimierza Wielkiego i pełniła funkcję obronną oraz nadzorowała spływ i przewóz towarów. Przez wiele lat zamek ten był jedynie ruinami, a do obecnych czasów zachowały się jedynie szczątkowe fragmenty murów i zarysy pomieszczeń. Na szczęście od 2020 roku gmina Muszyna rozpoczęła odbudowę zamku i w 2024 został on udostępniony dla turystów w całkowicie nowej odsłonie. Na dawnych ruinach twierdzy powstała tu teraz pełnoprawna warownia z grubymi murami, bramą wejściową, komnatami oraz nową wieżą zamkową, w której kryje się wystawa poświęcona dziejom miasta Muszyna oraz legendom dotyczącymi zamku i uzdrowiska. Na każdym piętrze głównej baszty znajdziecie też ciekawe wystawy służące do edukacji historycznej. Zamek w Muszynie to obecnie obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Zwiedzanie wnętrza Zamku “Baszta” w Muszynie jest płatne.

Ceny biletów wstępu:

 • Bilet indywidualny cały – 10 zł
 • Bilet indywidualny ulgowy – 6 zł
 • Bilet grupowy – 5 zł (grupy min. 15 osób)

Godziny otwarcia:

 • Zamek w Muszynie czynny jest codziennie w godzinach 10:00 – 17:00
Zamek w Muszynie
Zamek w Muszynie przeszedł gruntowną rewitalizację

Na zamek “Baszta” w Muszynie warto wejść z jeszcze jednego powodu a mianowicie dla pięknych widoków. W odnowionej części zamku w Muszynie powstał nowy taras widokowy, z którego można podziwiać przepiękną panoramę miasta. Dlaczego wspominamy o tym jako o osobnej atrakcji? Bo na punkt widokowy na zamku w Muszynie możecie wejść całkowicie bezpłatnie bez konieczności kupowania biletu na zwiedzanie wnętrza zamku. Na tarasie widokowym na zamku “Baszta” w Muszynie znajdziecie kilka ławek i stolików oraz lunety, które pozwolą wam zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca w Muszynie. Dodatkową atrakcją będzie tu okazja do pooglądania w przybliżeniu okolicznych szczytów Beskidu Sądeckiego. Na Zamku “Baszta” w Muszynie jest jeszcze jeden punkt widokowy, który znajduje się na szczycie nowo wybudowanej wartowni zamkowej. Na górny punkt widokowy na zamku można jednak wejść dopiero po zakupieniu biletów wstępu na wystawę historyczną zamku.

Godziny otwarcia bezpłatnego tarasu widokowego:

 • Taras widokowy czynny jest codziennie od 10:00 do 17:00
Miasto Muszyna widziane z punktu widokowego na zamku

Ogrody Sensoryczne to kolejna arcyciekawa atrakcja turystyczna, którą polecamy wam zobaczyć w Muszynie. Ogrody Sensoryczne lub inaczej Ogrody Zmysłów to przepiękny park terapeutyczno-edukacyjny, który ma na celu promowanie wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Ogrody Sensoryczne w Muszynie stworzone zostały w taki sposób, aby podczas zwiedzania pobudzały one wszystkie pięć zmysłów: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. Ogrody Zmysłów podzielone są na 8 różnych stref relaksacyjnych. Każda ze stref oferuje zupełnie inne doznania i każda z nich zachwyci was różnorodnością atrakcji. Podczas spaceru po Ogrodach Sensorycznych zwiedzicie strefy: zdrowia, zapachu, dźwięku, smaku, zapachowo-dotykową oraz Strefę Afrodyty. Oprócz ścieżek spacerowych na terenie ogrodów zmysłów znajdują się też inne ciekawe atrakcje, o których opowiemy wam w dalszej części artykułu. Ogrody Sensoryczne w Muszynie warto zwiedzać nie tylko w dzień ale również wieczorem. Wtedy ogrody te wyglądają zupełnie inaczej i będziecie mogli pospacerować tu w towarzystwie klimatycznego oświetlenia. Zwiedzanie Ogrodów Sensorycznych w Muszynie jest bezpłatne.

Godziny otwarcia:

 • Ogrody Sensoryczne w Muszynie można zwiedzać całą dobę.
Wejście do Ogrodów Sensorycznych w Muszynie
W Ogrodach Sensorycznych czeka was relaks i mnóstwo ciekawych atrakcji

Podczas wizyty w Ogrodach Sensorycznych polecamy wam wejść na szczyt znajdującej się tu wysokiej wieży widokowej. Wieża widokowa w Ogrodach Sensorycznych zlokalizowana jest w Strefie Wzroku na niewielkim wzgórzu tuż za Pawilonem Muzycznym. Na szczyt wieży widokowej wchodzi się po krętych drewnianych schodach. Ze szczytu wieży widokowej w Ogrodach Sensorycznych rozpościera się wspaniała panorama na ruiny zamku w Muszynie, miasto Muszyna oraz okoliczne szczyty Beskidu Sądeckiego. Przy dobrych warunkach pogodowych można stąd nawet zobaczyć Tatry! Wieża widokowa w Muszynie będzie też świetnym punktem orientacyjnym, który pomoże wam odkryć kolejne atrakcje turystyczne. Niestety na wieży widokowej w Ogrodach Sensorycznych nie ma żadnych ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Wstęp na wieżę widokową w Muszynie jest całkowicie darmowy.

Godziny otwarcia:

 • Wieża widokowa w Muszynie czynna jest całą dobę.
Wieża widokowa w Ogrodach Sensorycznych w Muszynie
Ze szczytu wieży świetnie widać całe miasto Muszyna oraz Beskidy

Podczas zwiedzania Ogrodów Sensorycznych w Muszynie koniecznie zajrzyjcie do kawiarni “Pawilon Muzyczny”. Kawiarnia “Pawilon Muzyczny” to dość nowa atrakcja turystyczna usytuowana na parkowym wzgórzu w samym centrum ogrodów zmysłów. W obiekcie tym organizowane są liczne koncerty różnorakich gatunków muzycznych. Co ważne wstęp na koncerty w Pawilonie Muzycznym jest całkowicie bezpłatny. W Pawilonie Muzycznym w Muszynie zlokalizowana jest też stylowa kawiarnia o nazwie “Ogrodowa”. Przy wejściu do Pawilonu Muzycznego ustawiony jest duży klomb kwiatowy w kształcie fortepianu, a sama kawiarnia swoim kształtem przypomina przeszkloną ziemiankę. Jest to świetny punkt wypoczynkowy, który w swojej ofercie ma świeże wypieki, desery oraz pyszną kawę. Podczas naszej wizyty kawiarnia “Ogrodowa” była wręcz oblężona przez turystów i kuracjuszy. Naszym zdaniem to jeden z obowiązkowych punktów wycieczki w Muszynie.

Godziny otwarcia:

 • Pawilon Muzyczny w Muszynie czynny jest codziennie od 11:00 do 19:00
Pawilon Muzyczny w Ogrodach Sensorycznych w Muszynie
W Pawilonie Muzycznym wypijecie pyszną kawę i zjecie wyśmienite desery

Schodząc z Ogrodów Sensorycznych polecamy wam też zajść pod duży napis “I Love Muszyna”. Jest to świetne miejsce na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z wyjazdu, którym będziecie mogli pochwalić się w waszych social mediach. Napis “I Love Muszyna” jest stosunkowo nową atrakcją turystyczną w Muszynie. Znajdziecie go w Ogrodach Sensorycznych na zboczu wzniesienia przy ścieżce prowadzącej do Magicznego Ogrodu Zapopradzie. Zwiedzanie napisu “I Love Muszyna” najlepiej zostawić sobie na sam koniec zwiedzania ogrodów zmysłów, właśnie z uwagi na fakt że ulokowany jest on przy drodze do kolejnego ciekawego miejsca w Muszynie. Takie napisy jak “I Love Muszyna” zyskują ostatnio coraz bardziej na popularności i pojawiają się w kolejnych miastach w całej Polsce. Niestety nie udało nam się dowiedzieć czy napis w Muszynie jest podświetlany w nocy ale obstawiamy że tak. Napis “I Love Muszyna” można zwiedzać bez żadnych dodatkowych opłat.

Godziny otwarcia:

 • Napis “I Love Muszyna” można zwiedzać przez całą dobę.
Napis I Love Muszyna to popularne miejsce na zrobienie pamiątkowego zdjęcia

Jedną z ciekawszych atrakcji w Muszynie jest Magiczny Ogród – Stawy Rekreacyjne Zapopradzie. Magiczny Ogród – Stawy Rekreacyjne to nowoczesny kompleks wypoczynkowy wybudowany w Parku Zdrojowym Zapopradzie. Obiekt ten znajduje się przy ul. Zdrojowej w Muszynie i został on oddany do dyspozycji turystów w 2024 roku. Magiczne Ogrody w Muszynie to rozległy teren spacerowy, który udekorowany został licznymi alejkami, posągami greckich bogów wykonanymi z piaskowca oraz licznymi stawami rekreacyjnymi. W Magicznych Ogrodach możecie oddać się relaksowi przy szumie wody i wyciszyć się w otoczeniu pięknej przyrody. Przy stawach rekreacyjnych możecie podziwiać białe daniele, w stawach można nakarmić karpie koi, kaczki oraz łabędzie. Do waszej dyspozycji zostały tu również oddane aż cztery ogrody tematyczne: ogród skalny, ogród nowoczesny, ogród antyczny oraz ogród francuski. Całości dopełniają Żywe Ogrody w postaci Mini Zoo. W dalszej części Magicznych Ogrodów w Muszynie znajdziecie alpaki czy woliery z 22 gatunkami egzotycznych ptaków. Zwiedzanie Magicznych Ogrodów Zapopradzie w Muszynie jest całkowicie bezpłatne.

Godziny otwarcia:

 • Magiczne Ogrody w Muszynie można zwiedzać całą dobę.
Nowy ogród Zapopradzie w Muszynie
Ogród Antyczny – jedna z atrakcji w ogrodzie Zapopradzie w Muszynie

W części uzdrowiskowej Muszyny w Magicznych Ogrodach Zapopradzie przy Alei Zdrojowej znajduje się pijalnia wody mineralnej Antoni. Pijalnia wody mineralnej Antoni to jeden z najstarszych zdrojów w Muszynie i jedna z trzech pijalni wód mineralnych na terenie miasta. Odwiedzając to wyjątkowe miejsce możecie napić się wody z odwiertu wykonanego w 1929 roku. Woda mineralna pobierana jest tu z głębokości 120 metrów i jest to szczawa wodorowęglanowo-magnezowa. Ma ona intensywny smak ale dobrze wpływa na przemianę materii i funkcjonowanie organów wewnętrznych. To właśnie dzięki powstaniu tej pijalni miasto Muszyna zyskało status uzdrowiska. Pijalnia wody Antoni znajduje się obecnie w niewielkim, stylowym budynku w kształcie altany zdrojowej. Wodę pompowaną w pijalni Antoni można degustować bezpłatnie. Na miejscu za niewielką opłatą można nabyć jednorazowe kubki do picia.

Godziny otwarcia:

 • Pijalnia wody Antonina czynna jest weekendowo od 10:00 do 18:00
Pawilon pijalni wody mineralnej w Muszynie

W Muszynie jak na prawdziwe uzdrowisko przystało nie mogło zabraknąć również tężni solankowej. Tężnia solankowa znajduje się w centrum Magicznych Ogrodów Zapopradzie. Jest to znakomite miejsce do odpoczynku, relaksu oraz okazja do powdychania powietrza solankowego. Tężnia solankowa w Muszynie czynna jest od wiosny do jesieni. Najlepszy efekt uzdrowiskowy tężnia przynosi latem w czasie dużego nasłonecznienia. Tężnia solankowa w Muszynie ma średnicę 12 metrów i wykonana została z drewna oraz gałęzi tarniny. Solanka, która kapie tutaj na gałęzie tarniny ulega waporyzacji, a drobinki zdrowotnej soli mieszają się z powietrzem. Wokół tężni ustawione jest kilka ławek, na których warto przysiąść na około 30-40 minut aby powdychać obecną w powietrzu solankę i aby odczuć prozdrowotne właściwości tężni solankowej. Korzystanie z tężni solankowej w Muszynie jest bezpłatne.

Godziny otwarcia:

 • Tężnia solankowa w Muszynie czynna jest przez całą dobę.
Tężnia solankowa w Muszynie

Kolejną atrakcją wartą zobaczenia w Muszynie są Ogrody Biblijne. Muszyńskie Ogrody Biblijne to czwarte i zarazem największe tego typu ogrody w Polsce. Ogrody Biblijne to adaptacja Objawienia Pańskiego, która zawarta jest w Piśmie Świętym i zrealizowana jest poprzez kompozycje roślin, krajobrazu i instalacji architektonicznych. Całość aranżacji zajmuje powierzchnię aż 1,3 ha. W Ogrodach Biblijnych w Muszynie przedstawione są sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Ogrody znajdują się przy Kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie przy ul. Grunwaldzkiej. Muszyńskie Ogrody Biblijne podzielone są na pięć stref tematycznych i są to: Ogród Zbawienia, Ogród Krajobrazów Biblijnych, Nauki Proroków, zakątek dla dzieci oraz Ogród Zakochanych. Atrakcja ta została udostępniona dla turystów w 2015 roku i od tamtego czasu szczyci się ogromnym zainteresowaniem. Zwiedzanie Ogrodów Biblijnych w Muszynie jest bezpłatne.

Godziny otwarcia:

 • Ogrody Biblijne czynne są od maja do października od 10:00 do 18:00
Wejście do Ogrodu Biblijnego w Muszynie

Wypoczywając w Muszynie koniecznie wybierzcie się też na muszyński Rynek Miejski. Rynek w Muszynie to idealne miejsce na odpoczynek i relaks po całym dniu zwiedzania atrakcji miasta. Na Rynku w Muszynie znajdują się liczne sklepy, stragany i restauracje, w których zjedzie wyśmienity posiłek oraz napijecie się czegoś dobrego. Rynek miasta Muszyna to również świetna atrakcja turystyczna z ciekawą aranżacją urbanistyczną. Centrum miasta Muszyna ma nieregularny kształt wyznaczony przez krzyżujące się tu dawne trakty handlowe. Na środku placu wznosi się budynek Ratusza, który powstał na ruinach dawnych piwnic, w których setki lat temu składowano towary oraz wina przewożone węgierskim szlakiem handlowym. Pod Ratuszem miejskim w Muszynie można zobaczyć odtworzone więzienie oraz salę tortur z bogatą ekspozycją narzędzi kaźni. Znalazło się tu też miejsce na pijalnię wody mineralnej, Centrum Informacji Turystycznej oraz stylową kawiarenkę. Zwiedzanie Rynku Miejskiego w Muszynie jest oczywiście bezpłatne.

Godziny otwarcia:

 • Rynek Miejski w Muszynie można zwiedzać całą dobę.
 • Ratusz i piwnice pod Rynkiem czynne są od 9:30 do 17:00
Rynek miejski miasta Muszyna
Ratusz Miejski w Muszynie

Będąc w okolicach Rynku w Muszynie polecamy wam zwiedzić Muzeum Regionalne “Państwa Muszyńskiego”. Muzeum “Państwa Muszyńskiego” utworzone zostało przez PTTK w 1958 roku i ulokowane jest w budynku XVIII-wiecznego zajazdu u podnóża wzgórza zamkowego przy ul. Antoniego Kity 16. W muzeum tym zgromadzone są liczne eksponaty mające na celu ocalenie kultury oraz zwyczajów regionu Beskidów i Muszyny. Wśród eksponatów muzeum znajdują się fotografie oryginalnych strojów regionalnych, warsztat tkacki z XVI wieku, ekspozycja poświęcona historii “Państwa Muszyńskiego”, liczne pamiątki po dawnych starostach, mieszczanach muszyńskich czy militaria i judaiki. W Muzeum Regionalnym “Państwa Muszyńskiego” znajdziecie też salę z kolekcją sztuki nieprofesjonalnej z pracami Nikifora oraz dzieła sztuki lokalnych artystów. Naszym zdaniem jest to obowiązkowa atrakcja, która musicie zobaczyć w Muszynie. Zwiedzanie Muzeum Regionalnego “Państwa Muszyńskiego” jest bezpłatne.

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek – sobota od 09:00 do 17:00
 • Niedziela od 13:00 do 17:00
Muzeum Regionalne “Państwa Muszyńskiego”

Na zakończenie zwiedzania Muszyny warto wejść na Szlak Cerkwi Łemkowskich i odwiedzić Dawną Cerkiew p.w. Świętego Dymitra w Złockiem. Szlak Cerkwi Łemkowskich to szansa na podziwianie niezwykłych świątyń położonych na terenie gminy Krynica. Na trasie szlaku można zwiedzać liczne cerkwie greckokatolickie, w których odnaleźć można oryginalny wystrój cerkiewny z XVIII-XIX wieku. W Muszynie znajduje się właśnie jedna z cerkwi leżących na szlaku Cerkwi Łemkowskich czyli Cerkiew pw. Św. Dymitra. Świątynia ta powstała w latach 1867-1872 i wykonana została w stylu zachodniołemkowskim. Jest to drewniany budynek o konstrukcji zrębowej zbudowany na planie krzyża. We wnętrzu cerkwi odnajdziecie kompletny XIX-wieczny ikonostas w stylu barokowym oraz dwa ołtarze boczne przedstawiające Matkę Bożą z Dzieciątkiem oraz świętych Cyryla i Metodego. Do Cerkwi pw. Św. Dymitra można dotrzeć pieszo z Muszyny (ok. 3,5 km. w jedną stronę) lub podjechać tam autem. Zwiedzanie cerkwi na szlaku Cerkwi Łemkowskich jest bezpłatne.

Godziny otwarcia:

 • Dni powszednie: 17:00 (latem 19:00)
 • Niedziele: 07:00, 09:30, 11:00, 15:00 (latem 16:00)
Miniatury cerkwi na Szlaku Cerkwi Łemkowskich

Muszyna – mapa atrakcji turystycznych

Na koniec mamy dla was interaktywną mapkę, na której zaznaczyliśmy wszystkie opisane powyżej atrakcje w Muszynie. Na mapie znajdziecie również lokalizację parkingów położonych blisko atrakcji turystycznych. Mapę tę możecie śmiało pobrać na wasz telefon i użyć jej jako nawigacji podczas zwiedzania Muszyny. Życzymy wam przyjemnego zwiedzania!


Zapraszamy was również na nasz kanał YouTube, gdzie możecie obejrzeć relacje z naszych wypraw. Znajdziecie tam wiele ciekawych propozycji wycieczek w polskie góry.


Jeżeli artykuł się podobał i znalazłeś w nim przydatne informacje to będziemy bardzo wdzięczni za zostawienie nam napiwku 🙂 Dzięki temu będziemy mieli środki na utrzymanie bloga i dalsze jego usprawnianie. Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie!

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Zapraszamy Cię do zasubskrybowania, polubienia naszej witryny na Facebooku oraz obserwowania naszego profilu na Instagramie! Jesteśmy również dostępni na Twitterze, Youtube oraz Pinterest.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze