Wieża widokowa Słotwiny
Beskid Sądecki,  Beskidy,  Małopolskie

Wieża widokowa Słotwiny w Krynicy Zdrój. Zwiedzanie, bilety, godziny otwarcia. Ścieżka w Koronach Drzew.

Wieża widokowa Słotwiny w Krynicy-Zdroju to wyjątkowa atrakcja turystyczna, którą koniecznie trzeba odwiedzić w czasie pobytu w Beskidzie Sądeckim. Wieża widokowa Słotwiny została wzniesiona pośród pięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej i jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Krynicy -Zdrój. Wieża widokowa Słotwiny ma aż 49,5 metra wysokości i w całości została wykonana z połączonych ze sobą drewnianych bali. Na szczyt wieży widokowej prowadzi ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zwana Ścieżką w Koronach Drzew. Podczas spacerowania ścieżką przyrodniczą czekają na was piękne widoki, mnóstwo ciekawostek edukacyjno-przyrodniczych oraz okazja na relaks na świeżym powietrzu. Działa tu również wyciąg narciarski Słotwiny Arena, dzięki któremu można bez wysiłku dostać się pod samą wieżę widokową. W tym artykule przygotowaliśmy dla was wskazówki na temat zwiedzania wieży widokowej Słotwiny w Krynicy-Zdroju wraz z cennikiem i informacjami na temat dojazdu do atrakcji, parkingów w okolicy oraz godzin otwarcia wieży widokowej. Zapraszamy!

Wieża widokowa Słotwiny – dojazd i parkingi

Wieża widokowa Słotwiny wzniesiona jest w mieście Krynica-Zdrój w woj. małopolskim. Na wycieczkę na wieżę widokową możecie wybrać się własnym samochodem, autobusem lub pieszo. Jeżeli chodzi o dojazd autobusem to pod wieżę widokową Słotwiny można dojechać autobusami, które odjeżdżają z przystanków przy ul. Kraszewskiego, ul. Zdrojowej lub ul. Piłsudskiego w Krynicy-Zdroju i jadą w stronę przystanku Słotwiny Pętla. Następnie spod przystanku Słotwiny Pętla należy kierować się za znakami do Ośrodka Słotwiny Arena. Jeżeli na wycieczkę wolicie wybrać się autem to w Krynicy-Zdroju należy skręcić w ul. Słotwińską i jechać nią aż do dolnej stacji kolejki krzesełkowej gdzie znajdziecie darmowy parking samochodowy. Link z zaznaczoną lokalizacją parkingu Słotwiny Arena znajdziecie tutaj: Parking pod wieżą Słotwińska 51A – bezpłatny. Jako że Krynica-Zdrój nie jest dużym miastem to na zwiedzanie wieży widokowej Słotwiny można też po prostu wybrać się pieszo. Z centrum miasta do wieży widokowej Słotwiny jest to około godzina spaceru.

Wieża widokowa Słotwiny – cennik i godziny otwarcia

Zwiedzanie wieży widokowej Słotwiny w Krynicy-Zdrój jest płatne. Na wejście na wieżę widokową oraz na Ścieżkę w Koronach Drzew obowiązuje jeden bilet wstępu. Całą atrakcję zwiedza się indywidualnie bez przewodnika. Bilety na wjazd wyciągiem narciarskim Słotwiny Arena nie są biletami, które uprawniają do wejścia na wieżę widokową. W przypadku chęci skorzystania z wyciągu narciarskiego do wjazdu pod wieżę widokową należy zakupić osobny bilet na wjazd i/lub zjazd. Poniżej znajdziecie szczegółowy cennik biletów na zwiedzanie wieży widokowej Słotwiny oraz godziny otwarcia całej atrakcji:

Wieża widokowa Słotwiny – cennik

Wejście na wieże widokową Słotwiny:
Bilet normalny – 79 zł
Bilet ulgowy – 69 zł
Wjazd lub zjazd kolejką krzesełkową:
Bilet normalny – 29 zł
Bilet ulgowy – 25 zł
Wjazd i zjazd kolejką krzesełkową:
Bilet normalny – 45 zł
Bilet ulgowy – 39 zł
Bilet łączony (wjazd i zjazd + wieża widokowa):
Bilet normalny -119 zł
Bilet ulgowy – 115 zł

Wieża widokowa Słotwiny – godziny otwarcia

Kolej krzesełkowa Słotwiny Arena:
Codziennie w godzinach 09:00 – 18:00
Wieża widokowa Słotwiny:
Codziennie w godzinach 09:00 – 18:00
Tężnia solankowa:
Codziennie w godzinach 09:00 – 18:00
Bike Park Słotwiny Arena:
Codziennie w godzinach 09:00 – 18:00

Wieża widokowa Słotwiny – wyciąg narciarski

Wieża widokowa Słotwiny to wyjątkowa atrakcja turystyczna, którą warto zwiedzić podczas wypoczynku w Krynicy-Zdrój. Wieża widokowa Słotwiny wzniesiona została na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena wśród koron drzew lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Dzięki swojemu położeniu można z niej podziwiać fantastyczne panoramy Beskidu Sądeckiego oraz miasta Krynica-Zdrój. Na wieżę widokową można dostać się pieszo lub z pomocą nowoczesnej, 6-osobowej kolejki krzesełkowej Słotwiny Arena. Wjazd na szczyt stacji narciarskiej wyciągiem jest płatny jednak warto tu wspomnieć że aby dostać się na wieżę widokową nie ma obowiązku korzystania z wyciągu krzesełkowego. Jeżeli nie chcecie ponosić dodatkowych kosztów wjazdu kolejką krzesełkową możecie obejść dolną stację kolejki i wejść na szczyt pieszo po utwardzonej i bardzo widokowej trasie turystycznej. Jeżeli jednak chcielibyście skorzystać z wyciągu narciarskiego to w dolnej stacji kolejki krzesełkowej Słotwiny będziecie mogli zakupić łączony bilet na wjazd/zjazd wyciągiem oraz na wejście na wieżę widokową. Wjazd wyciągiem krzesełkowym pod wieżę widokową trwa około 10 minut i kończy się na górnej stacji tuż przy samej wieży widokowej Słotwiny gdzie rozpoczyna się zwiedzanie całej atrakcji.

Dolna stacja wyciągu narciarskiego Słotwiny Arena – tu kupujemy bilety
Wjazd wyciągiem pod wieżę widokową Słotwiny trwa około 10 minut
Górna stacja wyciągu Słotwiny Arena z widokami na Beskid Sądecki

Wieża widokowa Słotwiny – zwiedzanie

Zwiedzanie wieży widokowej Słotwina rozpoczyna się od spaceru po Ścieżce w Koronach Drzew. Ścieżka w Koronach Drzew to specjalnie zaprojektowane wejście na wieżę widokową w postaci drewnianej ścieżki edukacyjnej. Ścieżka ta wspierana jest przez 18 wież wsporczych i 87 drewnianych słupów. Cała ścieżka ma ponad kilometr długości i poprowadzi was ona wśród koron wysokich drzew iglastych i liściastych prosto na szczyt wieży widokowej. Podczas spaceru Ścieżką w Koronach Drzew będziecie mogli podziwiać piękne okoliczne krajobrazy, a jako że jest to trasa edukacyjna to dowiecie się też sporo ciekawostek przyrodniczych na temat całego regionu Beskidu Sądeckiego. Cała wiedza została tu udostępniona turystom w formie rozmieszczonych na trasie interaktywnych instalacji i elektronicznych tablic edukacyjnych. Trasa zwiedzania wieży widokowej Słotwiny stworzona została w taki sposób, aby najpierw zwiedzić całą Ścieżkę w Koronach Drzew, a następnie po zobaczeniu wszystkich elementów edukacyjnych ścieżka zaprowadzi was na spiralne podejście na szczyt wieży widokowej. Tutaj taka mała wskazówka dla osób, które pod wieżę widokową Słotwiny nie będą wjeżdżały wyciągiem narciarskim: Bilety wstępu na zwiedzanie wieży widokowej można też zakupić w stacjonarnej kasie biletowej na początku Ścieżki w Koronach Drzew. Jeżeli na dole jest spora kolejka do kas przy wyciągu to możecie śmiało ruszać dalej i zakupić bilet wstępu już przy samej atrakcji.

Zwiedzanie wieży widokowej w Krynicy-Zdrój rozpoczynamy od Ścieżki w Koronach Drzew
Wejście na Ścieżkę w Koronach Drzew i kasy biletowe
Ścieżka w Koronach Drzew widziana z wieży widokowej

Zwiedzanie Ścieżki w Koronach Drzew zajmuje około 15-20 minut a następnie czeka was wspinaczka na szczyt wieży widokowej Słotwiny. Główna część wieży widokowej składa się z aż sześciu poziomów, z których można podziwiać panoramy Beskidu Sądeckiego oraz miasto Krynicę Zdrój. Podejście na szczyt wieży widokowej jest łagodne i gwarantujemy wam, że na pewno nie będziecie mieli żadnego problemu z jej pokonaniem. Ścieżka prowadząca na szczyt wieży widokowej jest również bardzo dobrze ubezpieczona barierkami oraz metalową siatką, a nachylenie podestów spacerowych jej tu niewielkie. Jest ona zatem doskonale przystosowana dla rodzin z dziećmi oraz dla osób niepełnosprawnych. Podczas projektowania wieży widokowej Słotwiny w Krynicy Zdrój po raz pierwszy w Europie zastosowano tu system piętrowej ścieżki. Do tego cała konstrukcja wykonana została z wyjątkowego drewna z robinii akacjowej – czyli pospolitej akacji. Budowla ta robi niesamowite wrażenie oraz estetycznie wpasowuje się wyglądem w całą okolicę. Najlepsze widoki można pooglądać oczywiście z najwyższego poziomu wieży, na którym znajduje się sporej wielkości taras widokowy. Wielką popularnością wśród najmłodszych turystów cieszy się tu też ponad 60-metrowa zjeżdżalnia grawitacyjna, którą możecie zjechać na sam dół wieży widokowej z zawrotną prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę.

Wieża widokowa Słotwiny w Krynicy-Zdrój
Wieża widokowa Słotwiny wykonana jest w całości z drewna
Na szczyt wieży widokowej prowadzi wygodna ścieżka spacerowa
Na szczycie wieży widokowej znajduje się duży taras widokowy

Zwiedzanie wieży widokowej Słotwiny w Krynicy-Zdrój to świetna przygoda i okazja do zobaczenia wspaniałych panoram Beskidu Sądeckiego. Na koniec zwiedzania wieży widokowej warto jeszcze podejść do instalacji w kształcie serca, która znajduje się na Ścieżce w Koronach Drzew. Przy instalacji tej można zrobić sobie super pamiątkowe zdjęcie z całej wycieczki z wieżą widokową Słotwiny w tle. Oczywiście wieża ta to nie jedyna atrakcja turystyczna w Krynicy-Zdrój. Po zwiedzaniu wieży widokowej Słotwiny warto udać się jeszcze na na spacer po krynickim parku zdrojowym czy na poszukiwania zabytkowych cerkwi na Szlaku Cerkwi Łemkowskich. To jest już jednak temat na osobny artykuł, który oczywiście znajdziecie na naszej stronie. Odpoczywając w Beskidzie Sądeckim koniecznie rozważcie również odwiedzenie sąsiedniego miasteczka zdrojowego – Muszyny. Kryje się tam mnóstwo arcyciekawych miejsc, które na pewno urozmaicą wasz wypoczynek. Na naszej stronie mamy już pełny przewodnik po atrakcjach turystycznych w Muszynie, który znajdziecie pod tym linkiem: Muszyna – atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć w Muszynie? 15 atrakcji Muszyny.


Zapraszamy was również na nasz kanał YouTube, gdzie możecie obejrzeć relacje z naszych wypraw. Znajdziecie tam wiele ciekawych propozycji wycieczek w polskie góry.


Jeżeli artykuł się podobał i znalazłeś w nim przydatne informacje to będziemy bardzo wdzięczni za zostawienie nam napiwku 🙂 Dzięki temu będziemy mieli środki na utrzymanie bloga i dalsze jego usprawnianie. Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie!

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Zapraszamy Cię do zasubskrybowania, polubienia naszej witryny na Facebooku oraz obserwowania naszego profilu na Instagramie! Jesteśmy również dostępni na Twitterze, Youtube oraz Pinterest.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze