data-srcset

Twierdza Kłodzko, ciekawa atrakcja turystyczna w woj. dolnośląskim.

Jeżeli wybieracie się w rejony Karkonoszy lub w pobliże Kłodzka to polecamy wam odwiedzić Twierdzę Kłodzko. Jest to system obronny powstały w XVI wieku, który odegrał ważną rolę w obronie Śląska podczas pruskiej kampanii Napoleona. Został on uznany za zabytek w 1960 roku, a na jego terenie kręcono część zdjęć do odcinka serialu – Czterej Pancerni i Pies.

Droga do Twierdzy Kłodzko

Informacje turystyczne:

  • Zwiedzanie

Twierdze Kłodzko można zwiedzać cały rok. Godziny otwarcia różnią się w zależności od okresu. Zwiedzanie Twierdzy odbywa się w grupach w cyklach co 30 minut z przewodnikiem. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące godzin otwarcia oraz ceny biletów.

OkresGodziny otwarciaOstatnie wejście
Listopad – Marzec9:00 – 15:00Ostatnie wejście z możliwością zwiedzenia Twierdzy i labiryntu o godzinie 14.00, po godzinie 14.00 zwiedzanie tylko jednej części obiektu. O godzinie 16.00 zamknięcie bram Twierdzy.
Kwiecień – Październik9:00 – 18:00 Ostatnie wejście z możliwością zwiedzenia Twierdzy i labiryntu o godzinie 17.00, po godziny 17.00 zwiedzanie tylko jednej części obiektu. O godzinie 19.00 zamknięcie bram Twierdzy.

Główna trasa turystyczna i podziemne labiryntyCeny biletów
Normalny42,00 zł
Ulgowy34,00 zł
Główna trasa turystyczna LUB podziemne labiryntyCena biletów
Normalny27,00 zł
Ulgowy22,00 zł

  • Gdzie zaparkować

Polecanym miejscem do zaparkowania samochodu dla osób indywidualnych jest parking zlokalizowany przy ul. Zofii Stryjeńskiej 9 (kliknij) lub przy ul. Czeskiej 17 (kliknij).

Dla grup zorganizowanych i wycieczek szkolnych polecamy darmowy parking dla autokarów na terenie Twierdzy. Grupę należy wysadzić na przystanku na ulicy Traugutta (wjazd od ulicy Noworudzkiej), lub na Dworcu Głównym PKS. Po wysadzeniu grupy kierowca przejeżdża na parking dla autokarów na terenie Twierdzy.

  • Warto wiedzieć

Jest zakaz zwiedzania podziemnych labiryntów Twierdzy dla osób cierpiących na klaustrofobię, choroby kręgosłupa, stawów, choroby serca, układu krążenia oraz kobietom w zaawansowanej ciąży.

W podziemnych labiryntach przez cały rok panuje stała temperatura 6-8°C.

Do podziemnych labiryntów mogą wejść dzieci od 5 roku życia.

Na terenie obiektu obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt.

Bilet wstępu z Twierdzy stanowi podstawę do udzielenia rabatu przy zakupie biletu wstępu na Krytą Pływalnię w Kłodzku!

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Twierdzy Kłodzko: https://www.twierdza.klodzko.pl/

Dziedziniec Twierdzy Kłodzko
Wejście do zbrojowni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.