Artykuł sponsorowany

Rafting Dunajcem – zadbaj o niezapomniane wakacyjne wrażenia. 

Coraz większą popularnością na tle innych sportów wodnych cieszy się rafting, czyli spływ łodzią na określonym odcinku rzeki. Zarówno dla wielbicieli dzikiej przyrody, jak i osób poszukujących zastrzyku adrenaliny, świetnym pomysłem na urozmaicenie wakacyjnej wyprawy może okazać się spływ Dunajcem. Na czym dokładnie polega rafting, czy jest bezpieczny, i jakie wrażenia może nam zaoferować?

Spływ z nurtem rzeki

Określenie „rafting” oznacza dyscyplinę sportową, będącą turystyczną odmianą flisu z nurtem rzeki na kajaku, pontonie lub jakiejś regionalnej odmianie łodzi, takiej jak kanoe. Choć można uprawiać rafting jako sport ekstremalny, na odpowiednich odcinkach rzeki i pod opieką fachowych instruktorów może stać się też ciekawą atrakcją podczas rodzinnego wyjazdu. Na spływ kajakowy czy pontonem mogą zdecydować się nie tylko dorośli, ale również rodzice z dziećmi, osoby starsze oraz osoby niepełnosprawne z opiekunami. Atrakcję stanowi najczęściej nie tyle kierowanie łodzią i wysiłek sportowy, co możliwość podziwiania pięknych widoków i spędzenia czasu nad wodą. Po odpowiednim przeszkoleniu, używając certyfikowanego sprzętu i przy odpowiednich warunkach pogodowych, rafting jest bezpieczną atrakcją dla każdego.

Dunajec i Pieniński Park Narodowy

Spływ Dunajcem może być świetnym uzupełnieniem wakacyjnego wypadu w Pieniny. Dunajec jest piękną, malowniczą rzeką, przepływającą przez tereny Pienińskiego Parku Narodowego, gwarantującą niezapomniane widoki o każdej porze roku. Rafting Dunajec to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną podziwiać cudowne górskie krajobrazy, a zarazem spróbować nieco przygody. Dunajec jest opisywany jako woda o szybszym nurcie, z drobnymi falami i bez przeszkód, co oznacza, że w zależności od pory roku, warunków atmosferycznych oraz wybranego odcinka rzeki możemy liczyć albo na spokojny spływ nakierowany na podziwianie widoków Pienin, albo bardziej ekstremalny spływ, zapewniający zastrzyk adrenaliny. Niezwykłe okoliczności przyrody wokół oraz górski charakter Dunajca dają możliwość stworzenia fantastycznych wspomnień, które pozostaną w naszej pamięci na długo.

Jak zorganizować spływ Dunajcem?

Chcąc zorganizować dodatkową atrakcję, jaką jest spływ Dunajcem, zwróćmy się do profesjonalnej firmy zapewniającej pomoc doświadczonych instruktorów oraz wypożyczenie wysokiej jakości sprzętu. Rafting Alexia to stworzona z pasji do kajakarstwa rodzinna firma, która oferuje organizację spływów Dunajcem dla grup oraz klientów indywidualnych. Zapewnia bezpieczny, atestowany sprzęt oraz odpowiednie przeszkolenie, które pozwoli nam doświadczyć niezapomnianych wrażeń dla każdego uczestnika. Do wyboru są spływ kajakarski lub pontonem, który jest świetnym wyborem dla grup, również szkolnych czy półkolonijnych. W raftingu Dunajcem można brać udział przez cały sezon, biorąc oczywiście pod uwagę warunki atmosferyczne, od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Więcej informacji dotyczących rezerwacji czy cen znajdziesz na http://raftingalexia.pl

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze