Molo Sopot
Pomorskie,  Trójmiasto

Molo w Sopocie – wstęp, zwiedzanie, ceny. Molo Marina Sopot

Molo w Sopocie to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Trójmieście i okazja na relaksujący spacer nad brzegiem morza. Molo Marina w Sopocie to najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim i jedna z najdłuższych tego typu konstrukcji w Europie. Część spacerowa molo w Sopocie ma długość ponad 500 metrów, z czego aż 458 metrów wychodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Sopockie molo Marina to świetne miejsce na relaksujący spacer we dwoje oraz świetna ciekawostka do zwiedzania w rodzinnym gronie. Przy Molo w Sopocie znajduje się przystań morska, przy której będziecie mieli okazję zobaczyć prawdziwe morskie jachty i statki. W tym artykule przygotowaliśmy dla was krótki przewodnik zwiedzania Molo Marina w Sopocie. Znajdziecie tu wskazówki na temat dojazdu do atrakcji, cen biletów wstępu oraz godzin otwarcia Molo w Sopocie. Zapraszamy!

Molo w Sopocie – dojazd i parkingi

Molo Marina położone jest w Sopocie nieopodal ul. Grunwaldzkiej. Do Molo Sopot można dojechać własnym samochodem lub trójmiejską komunikacją miejską. Jeżeli chodzi o komunikację miejską to nad molo możecie dojechać autobusami linii 122 i 187, które zatrzymują się na przystanku Grand Hotel 02. Świetną opcją jest również dotarcie do molo w Sopocie szybką koleją miejską SKM, która dojeżdża do dworca kolejowego Sopot. Po dojechaniu na miejsce pociągiem czeka was następnie krótki spacer po głównym sopockim deptaku w stronę plaży i molo. Ostatnią opcją jest dotarcie pod molo Sopot własnym autem. Wybierając się na molo w Sopocie samochodem wasz pojazd będziecie mogli pozostawić na jednym z poniższych parkingów w okolicy:

Molo w Sopocie – ceny biletów i godziny otwarcia

Wstęp na molo w Sopocie jest okresowo płatny. Opłaty za wejście na molo Marina Sopot pobierane są w okresie od 12 kwietnia do 30 września. Zwiedzanie molo odbywa się indywidualnie bez asysty przewodnika. Bilety na zwiedzanie sopockiego molo można zakupić na miejscu w stacjonarnej kasie biletowej lub online na stronie internetowej atrakcji. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje na temat cen biletów oraz godzin otwarcia Molo w Sopocie.

Molo Sopot – ceny biletów wstępu

Bilet normalny – 10 zł
Bilet ulgowy – 5 zł
Bilet rodzinny 2+1 – 21 zł
Bilet rodzinny 2+2 – 22 zł
Bilet rodzinny 2+3 – 23 zł
Bilet dla osób 70+ – 8 zł

Molo Sopot – godziny otwarcia

Molo w Sopocie czynne jest przez całą dobę.
Wstęp na molo płatne jest w okresach:
12.04 – 30.04 od 08:00 do 20:00
29.04 – 23.06 od pn. do czw. od 08:00 do 20:00
29.04 – 23.06 od pt. do nie. od 08:00 do 22:00
24.06 – 31.08 płatne całą dobę
01.09 – 30.09 od 08:00 do 20:00

Molo w Sopocie – zwiedzanie

Na zwiedzanie Molo Marina w Sopocie można wybrać się o każdej porze roku i o każdej porze dnia. Molo w Sopocie składa się z dwóch części: części lądowej – na której znajduje się wejście na molo, kasa biletowa, deptak oraz liczne kramy i sklepy z pamiątkami. Zwiedzając lądową cześć molo zobaczycie również Skwer Kuracyjny z zabytkową latarnią morską, arkadami i muszlą koncertową. Drewniana część molo, którą zwiedza się okresowo za opłatą pozwala przespacerować się po długim na 515 metrów pomoście. Wybierając się na zwiedzanie tej ciekawej atrakcji przejdziecie się zatem po najdłuższym molo spacerowym w Europie. Drewniany pomost molo Marina Sopot składa się również z pokładów dolnych i bocznych, do których mogą cumować statki pasażerskie. Spacerując po molo Marina w Sopocie będziecie mieli też świetny widok na pływające po Zatoce Gdańskiej statki handlowe i jachty oraz na popularny hotel Grand i hotel Sheraton. W centralnej części drewnianego pomostu molo znajdziecie również restaurację, która cieszy się obecnie bardzo dobrymi opiniami wśród turystów. Na końcu sopockiego molo możecie też poszukać figurki krasnala Życzliwka Sopockiego, co na pewno będzie fajnym urozmaiceniem spaceru dla waszych dzieci.

Molo w Sopocie to ciekawa atrakcja turystyczna, którą warto zwiedzić
Molo w Sopocie można zwiedzać ta za dnia jak i wieczorem i w nocy
Na molo w Sopocie znajduje się również restauracja i przystań wodna

Na zwiedzanie molo Marina w Sopocie warto wybrać się nie tylko w dzień ale również wieczorem. Jak już wspominaliśmy molo Sopot można zwiedzać przez całą dobę. W godzinach wieczornym oraz w nocy drewniany pomost molo oświetlony jest przez kilkadziesiąt latarni ulicznych. Dodatkowo świetną robotę robi tutaj działająca na brzegu latarnia morska, która oświetla drogę pływającym w oddali morskim statkom handlowym. Wybierając się na wieczorny spacer po sopockim molo być może również uda wam się ominąć okresowe opłaty za bilet wstępu. Warto też wybrać się wieczorem na spacer po plaży Zatoki Gdańskiej. Będziecie wtedy mogli zobaczyć Molo Marina Sopot z zupełnie innej perspektywy. Na koniec wspomnimy jeszcze o jednej super ciekawej atrakcji turystycznej, z której możecie skorzystać będąc na Molo w Sopocie. Otóż przy Molo Sopot cumuje prawdziwy statek piracki o wdzięcznej nazwie „PIRAT”. Na Piracie czeka na was załoga ubrana w autentyczne pirackie stroje, z którą możecie wybrać się na piracki rejs po Zatoce Gdańskiej. Rejs statkiem pirackim to świetna okazja do podziwiania całego Trójmiasta w taki sposób, jak widzą je marynarze wpływający do tutejszych portów. Polecamy!

Molo w Sopocie wieczorem jest pięknie podświetlone
Nocny spacer po molo w Sopocie

Zapraszamy was również na nasz kanał YouTube, gdzie możecie obejrzeć relacje z naszych wypraw. Znajdziecie tam wiele ciekawych propozycji wycieczek w polskie góry.


Jeżeli artykuł się podobał i znalazłeś w nim przydatne informacje to będziemy bardzo wdzięczni za zostawienie nam napiwku 🙂 Dzięki temu będziemy mieli środki na utrzymanie bloga i dalsze jego usprawnianie. Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie!

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Zapraszamy Cię do zasubskrybowania, polubienia naszej witryny na Facebooku oraz obserwowania naszego profilu na Instagramie! Jesteśmy również dostępni na Twitterze, Youtube oraz Pinterest.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze