Multimedialne Muzeum Karkonoszy
Dolnośląskie,  Karkonosze

Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu. Zwiedzanie, ceny biletów, godziny otwarcia.

Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu to wyjątkowo ciekawa atrakcja dla każdego. W Multimedialnym Muzeum Karkonoszy czeka was niezwykła przygoda, podczas której poznacie fascynującą historię Karkonoszy. Cała wystawa przygotowana jest w taki sposób, aby przekazywana tu wiedza była łatwa w odbiorze zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Podczas zwiedzania muzeum odbędziecie fantastyczną multimedialnej wyprawę przez miliony lat dziejów Karkonoszy. A wszystko to przy wsparciu młodych, wirtualnych przewodników. W tym artykule przygotowaliśmy dla was garść wskazówek, które pomogą wam zaplanować wasze zwiedzanie Multimedialnego Muzeum Karkonoszy. Zapraszamy!

Multimedialne Muzeum Karkonoszy – dojazd i parkingi

Multimedialne Muzeum Karkonoszy znajduje się przy ulicy Karkonoskiej 5 w Karpaczu. Do Multimedialnego Muzeum Karkonoszy możecie podjechać samochodem lub komunikacją miejską miasta Karpacz. Jeżeli do muzeum wybieracie się autem to polecamy wam je zaparkować na parkingu miejskim nr. 5 (płatnym). Po Karpaczu można też poruszać się tzw. KarpaczBusem – miejską komunikacją zbiorową, która kursuje na trasie Osiedle Skalne, Karpacz Centrum, Karpacz Biały Jar, Karpacz Kopa, Kościół Wang i z powrotem. Rozkład jazdy KarpaczBusa znajdziecie tutaj: rozkład jazdy KarpaczBusa. Wybierając się do Multimedialnego Muzeum Karkonoszy autobusem wysiądźcie na na przystanku Karpacz Morskie Oko. Poniżej na mapce znajdziecie dokładną lokalizację Multimedialnego Muzeum Karkonoszy w Karpaczu.

Ceny biletów i godziny otwarcia

Zwiedzanie Multimedialnego Muzeum Karkonoszy jest płatne. Bilety możecie zakupić stacjonarnie w kasie biletowej muzeum bądź online na stronie internetowej. W cenie biletu wstępu do muzeum otrzymacie też kubek pysznej kawy wypalanej we własnej palarni. Wystawę Multimedialnego Muzeum Karkonoszy zwiedza się samodzielnie ale podczas wycieczki cały czas będą asystować wam młodzi, wirtualni przewodnicy. Dokładne ceny biletów wstępu do Multimedialnego Muzeum Karkonoszy oraz szczegółowe godziny otwarcia znajdziecie poniżej:

Multimedialne Muzeum Karkonoszy – ceny biletów 2024

Bilet normalny – 29 zł
Bilet ulgowy – 23 zł
Bilet rodzinny – 99 zł
Karta Dużej Rodziny – zniżka 10%

Multimedialne Muzeum Karkonoszy – godziny otwarcia

Muzeum czynne jest codziennie w godzinach:
10:00 – 18:00

Multimedialne Muzeum Karkonoszy – zwiedzanie

Multimedialne Muzeum Karkonoszy to wyjątkowe miejsce na mapie Karpacza. Atrakcję tę polecamy zwłaszcza rodzinom z dziećmi, gdyż jest to świetna okazja na edukacyjną wycieczkę pełną świetnej zabawy. Zwiedzanie Multimedialnego Muzeum Karkonoszy rozpoczynamy od zakupieniu biletów wstępu w kasie biletowej. Następnie obsługa muzeum zaprowadzi was do przedsionka gdzie uraczeni zostaniecie kubkiem wyśmienitej kawą. Kawa ta wypala jest we własnej palarni a jeżeli wam ona posmakuje to będziecie mieli możliwość zakupić ją do domu. Jest to fajny dodatek i miły ukłon do zwiedzających od właścicieli muzeum. Na zwiedzanie Multimedialnego Muzeum Karkonoszy koniecznie zabierzcie ze sobą także swój smartfon. Będziecie wtedy mogli na miejscu pobrać specjalną aplikację na wasz telefon i skanując kody QR zlokalizowane w różnych miejscach muzeum odkryjecie mnóstwo dodatkowych ciekawostek związanych z Karkonoszami i nie tylko.

Multimedialne Muzeum Karkonoszy – atrakcje

Czas na kilka słów na temat atrakcji, które czekają na was w Multimedialnym Muzeum Karkonoszy w Karpaczu. A jest ich tu naprawdę sporo! Przede wszystkich do waszej dyspozycji oddane zostało aż 9 multimedialnych sal, które w sposób chronologiczny opowiadają historię powstawania Karkonoszy. Podczas multimedialnej projekcji poczujecie się jak w wehikule czasu i zapoznacie się z historią powstania kontynentów, erą wielkich gadów czy epokami lodowcowymi jakie miały duży wpływ na dzisiejsze Karkonosze. Cała prezentacja okraszona jest obszernym komentarzem młodych, wirtualnych przewodników. Przewodnicy Ci nie tylko opowiedzą wam całą historię Karkonoszy ale również pokierują was dalej do kolejnych atrakcji. Podczas przechodzenia przez poszczególne sale Multimedialnego Muzeum Karkonoszy przyda wam się pobrana na początku zwiedzania aplikacja multimedialna, gdyż w każdej z sal będą czekały na zeskanowanie specjalne kody QR . Dzięki nim odkryjecie dodatkowe i bardzo ciekawe informacje na temat Karkonoszy.

Po zapoznaniu się z historią Karkonoszy wirtualni przewodnicy zaprowadzą was do sal z interaktywnymi atrakcjami. Tutaj na was i wasze dzieci czekają liczne multimedialne gry i zabawy w postaci ekranów oraz projekcji 3D. Gry, w które będziecie mogli tu zagrać wraz z waszymi dziećmi opowiadają o przyrodzie Karkonoszy i różnych aspektach dotyczących tych gór. W kolejnych salach czekają na was eksponaty skał i minerałów wydobytych w Karkonoszach, opowieści na temat Walonów i ich działalności na terenie Karkonoszy oraz różne prezentacje na o tematyce historycznej. W Multimedialnym Muzeum Karkonoszy nie zabraknie też wirtualnej rzeczywistości w postaci gogli VR. Są to oczywiście tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekają na was w muzeum. Ciekawostek na temat Karkonoszy i smaczków historyczny w Multimedialnym Muzeum Karkonoszy jest znacznie więcej i gwarantujemy wam że tak wy jak i wasze dzieci będziecie się świetnie bawić.


Zapraszamy was również na nasz kanał YouTube, gdzie możecie obejrzeć relacje z naszych wypraw. Znajdziecie tam wiele ciekawych propozycji wycieczek w polskie góry.


Jeżeli artykuł się podobał i znalazłeś w nim przydatne informacje to będziemy bardzo wdzięczni za zostawienie nam napiwku 🙂 Dzięki temu będziemy mieli środki na utrzymanie bloga i dalsze jego usprawnianie. Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie!

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Zapraszamy Cię do zasubskrybowania, polubienia naszej witryny na Facebooku oraz obserwowania naszego profilu na Instagramie! Jesteśmy również dostępni na Twitterze, Youtube oraz Pinterest.

5 1 Głosuj
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze