Artykuł sponsorowany

Najpiękniejsze górskie szlaki na świecie

Miłośnicy gór, zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni, wciąż poszukują nowych szlaków, które są warte uwagi. Ogromne znaczenie ma nie tylko poziom trudności, ogólne warunki, w tym klimat, długość trasy, ale także walory czysto turystyczne. Jak się okazuje, możliwości w tym zakresie jest wiele, zarówno jeśli chodzi o Europę, jak i resztę świata.

Górskie wędrówki coraz bardziej popularne 

Z każdym kolejnym rokiem coraz popularniejsze stają górskie wędrówki. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się nawet na wyjazdy zagraniczne, aby samodzielnie sprawdzić najlepsze trasy trekkingowe na świecie. Na szczęście, żyjemy w czasach, w których od dowolnego miejsca dzieli nas kilku lub co najwyżej kilkunastogodzinna podróż samolotem. Sprawdźmy, dokąd najlepiej się wybrać oraz jak zaplanować całą wyprawę. 

Najpiękniejsze górskie szlaki – jakie wybrać?

Górskie wędrówki to wspaniała przygoda, która pozwala odkryć miejsca, które nie są dostępne dla wszystkich turystów. Z większością tras poradzi sobie nie tylko doświadczony podróżnik, ale także osoba, która dopiero stawia w tym obszarze pierwsze kroki. Wybierając szlak warto kierować się jak największą liczbą aspektów turystycznych, a wszystko po to, aby było zarówno malowniczo, jak i ubezpieczenie. Na szczęście, wiele najpiękniejszych górskich szlaków na świecie znajduje się w Europie, dzięki czemu nie musimy pokonywać dużych odległości, aby jeszcze tego samego dnia odbyć wędrówkę. Wiele zależy też od tego, czy planujemy samotną podróż, czy też zamierzamy wybrać się w góry w większym gronie. Ponadto, znaczenie mają tutaj koszty całej wyprawy, w tym w szczególności wydatek związany z środkiem transportu. To dlatego jedną z najpopularniejszych opcji jest obecnie lot samolotem. Wielu przewoźników oferuje bowiem bilety w rozsądnych cenach. 

Gdzie warto polecieć w góry? 

Jeśli chodzi o najlepsze szlaki na naszym kontynencie, na uwagę zasługuje przede wszystkim GR20na Korsyce, Kungsleden (Szlak Królewski) w Szwecji czy Góry Północnoalbańskie. Nieco bliżej znajdują się też Alpy Julijskie, a więc urokliwe pasmo górskie Słowenii. Jeśli jednak szukamy naprawdę mocnych wrażeń, a jednocześnie marzymy o dalekich wyprawach, świetnym kierunkiem będzie Szlak Inków w Peru, wyprawa do bazy pod Everestem w Nepalu, Góry Simien w Etiopii czy wiele szlaków w USA. Do każdego z tych miejsc jesteśmy w stanie polecieć samolotem, nieważne czy chodzi o Stany Zjednoczone Ameryki czy któryś z europejskich kierunków jak np. Wielką Brytanię. W pierwszym przypadku warto zapoznać się z ofertą tanich lotów na stronie   https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/co/us/stany-zjednoczone-ameryki, jeśli mówimy natomiast o Wyspach Brytyjskich najlepsze propozycje przewoźników znajdziemy pod adresem https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/co/gb/wielka-brytania. Korzystając z tego rozwiązania można nie tylko znaleźć czy zarezerwować lot, ale także kupić bilet i to za pomocą elastycznej płatności, w tym odroczonej czy ratalnej. 

Górskie szlaki na świecie – o czym pamiętać? 

Do każdej tego typu podróży należy odpowiednio się przygotować i to na każdy możliwy scenariusz. Odpowiedzialne podejście do tematu jest kluczowe jeśli chcemy zachować wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także zaoszczędzić jak najwięcej czasu, energii czy pieniędzy. Warto także mierzyć siły na zamiary, a więc wybierać się na szlaki według indywidualnych umiejętności oraz kondycji. Pamiętajmy, że górskie wędrówki mają być przede wszystkim ogromną przyjemnością i okazją na poznanie nowych miejsc oraz oderwanie się od codzienności. 

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze