Artykuł sponsorowany

Pasja do gór a praca – jak to ze sobą połączyć?

Pogodzenie własnych pasji z pracą zawodową na pełnym etacie jest bardzo często trudną rzeczą do zrobienia. Zwłaszcza jeśli Twoje ulubione hobby wymaga ciągłych wyjazdów i podróży. Nie wiesz, jak połączyć zamiłowanie do górskich wędrówek z codziennymi obowiązkami? Radzimy!

Wybór pracy zdalnej

Możliwość pracy zdalnej, która pojawiła się w ostatnich kilku latach, wydaje się rozwiązywać problem łączenia swoich pasji i obowiązków. Wystarczy, że znajdziesz pracodawcę, który umożliwia wykonywanie swojej funkcji zdalnie.

Ofert pracy i ogłoszeń w dostępnych w Internecie przybywa z dnia na dzień. Możesz je na bieżąco sprawdzać na stronach takich jak GoWork.pl – portal udostępnia również ciekawostki i przydatne informacje o aktualnym rynku pracy, w tym tłumaczy jak może wyglądać np. praca w straży granicznej. Takie wiadomości znajdziesz m.in. pod linkiem: https://wiadomosci.gowork.pl

Jeśli nie planujesz zmieniać przełożonego, postaraj się wynegocjować z szefem możliwość pracy hybrydowej. Coraz więcej miejsc oferuje zmianę wymiaru godzin. Potrzeba na wykonywanie swoich obowiązków w oficjalnym biurze firmy powoli zaczyna znikać.

Odpowiednie planowanie urlopu

Umiejętność odpowiedniego planowania urlopu może okazać się kluczowa w momencie, w którym próbujemy połączyć swoją pasję i zawód. Zwłaszcza jeśli miejsce pracy nie udostępnia możliwości wykonywania swoich obowiązków w sposób zdalny.

Postaraj się rezerwować swoje dni urlopowe z większym wyprzedzeniem. Wybierz dwa albo trzy tygodnie pod rząd, a to pozwoli Ci na zaplanowanie znacznie dłuższego wyjazdu. Koniecznie wykorzystaj długie weekendy i dni wolne od pracy na krótsze wycieczki. Spróbuj przekonać rodzinę do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia i Wielkanocy właśnie w górach.

Chociaż góry, a kariera wydają się trudne do integracji, wcale nie muszą takie być. Wystarczy, że zaplanujesz swoje wyjazdy z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie będziesz musiał rezygnować z ulubionego hobby.

Spontaniczne wypady weekendowe

Pasja do gór to niezwykle satysfakcjonujące i dobre dla Twojego zdrowia hobby. Warto w nią inwestować każdą wolną chwilę swojego czasu. Na takich wędrówkach człowiek może odpocząć i odciąć się od przeładowanego stresem życia codziennego. Czasami po ciężkim tygodniu warto rozważyć opcję spontanicznego wyjazdu. Jeśli czujesz za dużą presję, wybierz się w góry już w piątek wieczorem od razu po pracy. W ten sposób będziesz w stanie zagospodarować sobie całą sobotę i bez problemu wrócić do domu już w niedzielę.

Sprawę ułatwi Ci zawsze spakowany bagaż podręczny, przygotowany właśnie na takie wypadki. Wystarczy, że schowasz go głęboko w szafie albo  będziesz wozić ze sobą w samochodzie.

Praca i hobby mogą być trudne do połączenia. Posiadanie jakiegoś zainteresowania jest jednak niezwykle istotne dla naszego zdrowotnego balansu. Żeby nie rezygnować ze swojej pasji do gór, poszukaj stanowisk, które umożliwiają pracę zdalną albo hybrydową. Postaraj się zarządzać odpowiednio dniami urlopowymi, żeby przynajmniej kilka z nich wykorzystać na wycieczki. Nie bój się również wyjeżdżać na spontaniczne, weekendowe wycieczki!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze