skywalk
Dolnośląskie,  Góry Izerskie

SKY WALK Świeradów-Zdrój. Wielka atrakcja Gór Izerskich. Godziny otwarcia, bilety, parkingi.

Sky Walk Świeradów to jedno z najbardziej imponujących i unikalnych miejsc turystycznych w Polsce. SKY WALK to super ciekawa wieża widokowa, położona w malowniczej miejscowości Świeradów-Zdrój. Ten fascynujący obiekt to nie tylko atrakcja dla miłośników wysokości, ale także dla wszystkich poszukujących niezapomnianych wrażeń i pięknych widoków. Sky Walk Świeradów swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznej formie: długiemu i smukłemu pomostowi, który wznosi się wysoko nad ziemię aż do samych chmur. Wieża ta znajduje się na wysokości 700 metrów nad poziomem morza przy niebieskim szlaku turystycznym i oferuje wspaniałe widoki na malownicze krajobrazy Karkonoszy, Gór Izerskich oraz niemieckiej części Górnych Łużyc. Wchodząc na SKY WALK Świeradów będziecie mieli okazję poczuć się jak na krawędzi świata. W tym wpisie przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek, które pomogą wam zaplanować waszą wycieczkę na SKY WALK Świeradów. Znajdziecie tu również informacje na temat dojazdu, parkingów oraz cen biletów wstępu na Sky Walk. Zapraszamy!

Dojazd i parkingi pod SKY WALK

Wieża widokowa SKY WALK znajduje się na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Bema w Świeradowie Zdroju. Najpierw jednak wrzucamy wskazówki dotyczące dojazdu do Świeradowa Zdroju: Do miasta obecnie można dojechać własnym autem, autobusami oraz pociągami Kolei Dolnośląskich. Jeżeli chodzi o dojazd autobusem to do Świeradowa – Zdroju kursują autokary i busy firmy SPEEDBUS, które wyjeżdżają z Dworca Autobusowego we Wrocławiu. Autobusy te kursują dwa razy dziennie: pierwszy odjeżdża o godzinie 11:45 a drugi o godzinie 18:00. Koszt biletu autobusowego z Wrocławia do Świeradowa Zdrój to około 35-40 zł. Dojazd autobusem z Wrocławia zajmuje około dwie i pół godziny. Dużo lepszą opcją jest zatem wybranie się w podróż do Świeradowa Zdroju własnym autem. Pozwoli wam to na większą swobodę i łatwiejsze planowanie wycieczek na miejscu. Czas dojazdu samochodem do Świeradowa Zdroju z różnych rejonów Polski przedstawia się następująco:

  • z Wrocławia: 2 godziny i 30 minut,
  • z Warszawy: 5 godzin,
  • z Krakowa: 4 godziny i 30 minut,
  • z Gdańska: 6 godzin.

Dla tych z was, którzy zdecydują się wyruszyć na Sky Walk Świeradów własnym samochodem przygotowaliśmy listę miejsc, gdzie możecie pozostawić wasz pojazd na czas zwiedzania wieży widokowej:

Ceny biletów Sky Walk i godziny otwarcia

Wstęp na SKY WALK Świeradów jest płatny. Zwiedzanie wieży widokowej odbywa się bez przewodnika. Bilety na zwiedzanie Sky Walk można kupić wyłącznie na miejscu i nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji biletów ani zakupienia ich on-line. Za bilety wstępu można zapłacić gotówką oraz kartą płatniczą. Obowiązujące ceny biletów wstępu na Sky Walk znajdziecie w tabelce poniżej. Zwiedzanie wieży widokowej możliwe jest przez cały rok kalendarzowy. Godziny otwarcia SKY WALK Świeradów różnią się nieco w zależności od sezonu, więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej:

Ceny biletów na SKY WALK Świeradów (2023)

Bilet normalny – 69 zł
Bilet ulgowy – 53 zł
Dzieci do lat 3 – 0 zł
Rodzinny 2+1 – 176 zł
Rodzinny 2+2 – 224 zł
Zjeżdżalnia 1 zjazd – 10 zł
Zjeżdżalnia 6 zjazdów – 50 zł

Godziny otwarcia SKY WALK Świeradów (2023)

28 kwietnia – 31 sierpnia
09:00 – 19:00
1 września – 27 kwietnia
09:00 – 17:00

skywalk bilety
Wejście do Sky Walk Świeradów – kasy biletowe

Ruszamy na wieżę widokową SKY WALK

Wieża widokowa SKY WALK to obecnie jedna z głównych atrakcji turystycznych Świeradowa Zdroju. Wycieczkę na SKY WALK możecie rozpocząć w centrum Świeradowa przy Parku Zdrojowym. Do wieży widokowej zaprowadzi was wtedy niebieski szlak turystyczny. Szlak ten łagodnie wspina się do góry i przez większą część marszu będziecie pokonywać odcinek asfaltowej drogi dojazdowej na Stóg Izerski. Do przejścia spod Parku Zdrojowego będziecie mieli około kilometr szlaku. Nie da się tutaj zgubić drogi, gdyż przez cały czas będą towarzyszyć wam specjalnie przygotowane słupki z tabliczkami wskazującymi właściwy kierunek marszu na SKY WALK. Istnieje też możliwość podjechać samochodem bardzo blisko wieży widokowej. Wtedy będziecie mogli zostawić wasze auto na dużym parkingu samochodowym praktycznie u stóp SKY WALK Świeradów. Warto jednak pamiętać, iż na parkingu tym pobierana jest opłata w wysokości 30 zł za cały dzień. Naszym zdaniem o wiele bardziej opłaca się po prostu przejść te kilkaset metrów asfaltem, parkując samochód na darmowym parkingu przy Parku Zdrojowym. Przy okazji, gdy przejdziecie się pieszo do SKY WALK, będziecie mogli pochwalić się, że przeszliście również kawałek Głównego Szlaku Sudeckiego. Dla ułatwienia na poniższej mapce zaznaczyliśmy dla was trasę, jaką trzeba pokonać spod Domu Zdrojowego do SKY WALK w Świeradowie Zdroju.

szlak na skywalk
Niebieski szlak ze Świeradowa Zdrój na Sky Walk Świeradów
skywalk świeradów
Szlak zaprowadzi was prosto do wejścia na wieżę widokową SKY WALK

Spacer wśród chmur w Świeradowie Zdroju

Po pokonaniu krótkiego odcinka niebieskiego szlaku dotrzecie do wejścia na wieżę SKY WALK Świeradów. Zanim jednak rozpoczniecie zwiedzanie wieży widokowej trzeba będzie zakupić bilety wstępu. Bilety można kupić wyłącznie na miejscu. Bilety będzie mogli zakupić w kasie biletowej płacąc gotówką lub kartą. Jeżeli nie lubicie stać w kolejkach jest możliwość skorzystania ze specjalnych automatów, gdzie również zakupicie bilety wstępu na SKY WALK. Jest to naszym zdaniem najszybsza opcja zakupu biletu wstępu na SKY WALK, warto jednak pamiętać że automaty te przyjmują płatność wyłącznie kartą. Po zakupieniu biletów pora zatem rozpocząć zwiedzanie wieży widokowej SKY WALK w Świeradowie Zdroju. Spacer w chmurach rozpoczyna się od spaceru po szerokich, drewnianych podestach. Podesty te dla zapewnienia wam i waszym małym pociechom maksymalnego bezpieczeństwa ubezpieczone są drewnianymi balustradami z siatką. Ścieżka w chmurach została poprowadzona w taki sposób, abyście mogli dotrzeć na sam szczyt SKY WALK bez najmniejszej zadyszki. Zwiedzanie wieży widokowej SKY WALK Świeradów to jednak nie tylko spacerowanie po drewnianych podestach. Jest to również możliwość pooglądania zapierających dech w piersi widoków na Góry Izerskie oraz możliwość poczucia dreszczyku emocji na wielu dodatkowych atrakcjach, o których opowiemy wam w dalszej części tego wpisu.

skywalk spacer
Dolny taras wieży widokowej Sky Walk Świeradów
skywalk wycieczka
Wieża SKY WALK to przede wszystkim spacerowanie szerokimi podestami
wycieczka na skywalk
Im wyżej wejdziecie tym więcej ciekawych atrakcji

Atrakcje na SKY WALK Świeradów

Podczas zwiedzania wieży widokowej SKY WALK Świeradów czeka na was mnóstwo dodatkowych, szalenie ciekawych atrakcji. Jedną z pierwszych atrakcji, która na pewno zachwyci przede wszystkim wasze dzieci jest tak zwana „Pajęcza Sieć”. Mniej więcej w połowie drogi na szczyt wieży widokowej natkniecie się na liczne, okrągłe wejścia do tuneli z grubej siatki. Jest to specjalnie przygotowana sieć tuneli, które swoim kształtem przypominają właśnie sieć pająka. Wszystkie tunele spotykają się w centralnym punkcie wieży SKY WALK w sporej wielkości kokonie. Kokon ten zawieszony jest kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Wchodząc zarówno do tuneli jak i do centralnego kokonu mocne wrażenia macie wręcz gwarantowane. Kolejną szalenie popularną atrakcją na wieży widokowej SKY WALK Świeradów jest „Kropla”. Kropla to znajdująca się na szczycie wieży, rozwieszona na wysokości 60 metrów nad ziemią gruba siatka. Kiedy dotrzecie na sam szczyt wieży będziecie mieli okazję sprawdzić swoją odwagę i brak lęku wysokości podejmując próbę przejścia z jednego końca siatki na drugi. Siatka ta ugina się pod każdym waszym krokiem, a ogromna przepaść pod stopami sprawia że nogi stają się jak z waty. Jeżeli lubicie mocny zastrzyk adrenaliny to ta atrakcja na pewno wam się spodoba.

skywalk atrakcje
Pajęcza sieć na wieży SKY WALK
skywalk świeradów przejście
Jedno z wejść do pajęczej sieci
siatka skywalk
Jak to mówią: „Do odważnych świat należy”!

SKY WALK to fenomenalne widoki

Oprócz dreszczyku emocji na Kropli, zarówno na szczycie wieży widokowej SKY WALK jak i podczas podejścia na szczyt czekają na na was wspaniałe widoki. Praktycznie na każdym zakręcie ścieżki spacerowej będzie okazja do zatrzymania się w celu podziwiania pięknej panoramy Gór Izerskich czy leżącego w dolinie Świeradowa Zdroju. Spacerując po drewnianych podestach wieży natkniecie się też na miejsce zwane „Scena Kameralna”. Miejsce to jest idealne do zrobienia sobie grupowego zdjęcia, gdyż scena ta ulokowana jest prawie na samym szczycie SKY WALK i żaden element konstrukcji nie zasłania tu Gór Izerskich. Na szczycie wieży widokowej Sky Walk Świeradów odnajdziecie też punkt widokowy z przymocowaną tabliczką z opisami okolicznych szczytów. Dzięki temu łatwiej będzie wam zorientować się, na co w danej chwili patrzycie. Obok wspomnianej w poprzednim akapicie „Kropli” odnajdziecie też szklaną platformę widokową, która całkowicie wystaje poza obrys SKY WALK. Szklana platforma widokowa to kolejna atrakcja z dreszczykiem emocji, gdyż zawieszona jest ona 62 metry nad ziemią. Wejście na szklaną platformę gwarantuje nie tylko fantastyczne widoki, ale też dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Jeżeli macie lęk wysokości, wejście na szklaną podłogę z widokiem na przepaść pod butami będzie dla was nie lada wyzwaniem.

skywalk świeradów widoki
Jedna z platform widokowych na SKY WALK Świeradów
platforma widokowa skywalk
Szklana platforma widokowa na szczycie SKY WALK

Najciekawszą atrakcję dostępną na SKY WALK Świeradów zostawiliśmy na koniec. Po zwiedzaniu całej wieży, jeżeli nie chcecie schodzić pieszo na sam dół, możecie skorzystać z wbudowanej w konstrukcje wieży 105-metrowej zjeżdżalni grawitacyjnej. Zjeżdżalnia ta, jako jedyna atrakcja na całym SKY WALK jest niestety dodatkowo płatna. Aby zjechać ze zjeżdżalni musicie dokupić specjalny bilet. Koszt jednego zjazdu do 10 zł. Można również zakupić karnet na 6 zjazdów, wtedy jest on w cenie 50 zł. Gdy my odwiedzaliśmy wieżę widokową SKY WALK pogoda nie pozwalała niestety na skorzystanie ze zjeżdżalni. Jednak następnego dnia gdy świeciło już piękne słoneczko przechodziliśmy obok wieży w drodze do Chatki Górzystów. Po dochodzących od strony Sky Walk entuzjastycznych krzyków można zatem wnioskować, iż zjazd stalową rurą o długości 105 metrów to fantastyczne przeżycie. Z atrakcji tej mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Podsumowując: SKY WALK Świeradów to jedna z największych atrakcji w Świeradowie Zdroju, która zachwyci nawet najbardziej wybrednych turystów. Wycieczka na SKY WALK pozwoli wam spędzić wspaniałe chwile w rodzinnym gronie na podziwianiu fantastycznych widoków i odkrywaniu super atrakcji, jakie zostały tu dla was przygotowane. A po zwiedzaniu wieży widokowej będzie jeszcze okazja, aby ruszyć niebieskim szlakiem turystycznym na Polanę Izerską i dalej do Chatki Górzystów na przepyszne naleśniki z jagodami.

skywalk zjeżdżalnia
Zjeżdżalnia grawitacyjna – atrakcja dla dzieci i nie tylko
skywalk świeradów zwiedzanie

Zapraszamy was również na nasz kanał YouTube, gdzie możecie obejrzeć relacje z naszych wypraw. Znajdziecie tam wiele ciekawych propozycji wycieczek w polskie góry.


Jeżeli artykuł się podobał i znalazłeś w nim przydatne informacje to będziemy bardzo wdzięczni za zostawienie nam napiwku 🙂 Dzięki temu będziemy mieli środki na utrzymanie bloga i dalsze jego usprawnianie. Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie!

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Zapraszamy Cię do zasubskrybowania, polubienia naszej witryny na Facebooku oraz obserwowania naszego profilu na Instagramie! Jesteśmy również dostępni na Twitterze, Youtube oraz Pinterest.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze