Artykuł sponsorowany

Szlakiem krasnali we Wrocławiu

Szlak wrocławskich krasnali to jedna z ciekawszych atrakcji stolicy Dolnego Śląska. Małe skrzaty można spotkać w wielu miejscach. Mijając je często zastanawiamy się nad ich życiorysem, miejscem pochodzenia oraz jakie niosą ze sobą przesłanie. Czy szlak wrocławskich krasnali będzie dobrą propozycją na spędzenie czasu wolnego?

Wrocławskie krasnale to jedna z ciekawszych i popularniejszych atrakcji dla każdego. Uwielbiają je nie tylko dzieci, ale także dorośli. Spacerując ulicami Wrocławia, warto mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ wiele krasnali postanowiło się ukryć i trudno je dostrzec. Gdzie się pochowały, co warto o nich wiedzieć oraz jak zaplanować spacer z dziećmi w poszukiwaniu skrzatów?

Szlak wrocławskich krasnali z dziećmi

W planowaniu zwiedzania z dziećmi najważniejsza jest zabawa. Gdy maluchy mają określone zadania i cele do wykonania to łatwiej im się zmobilizować. Odkrywając wrocławskie krasnale warto zadbać o odpowiednie zaplanowanie trasy oraz gadżety, które pozwolą zamienić się w odkrywców. Niezbędne będą rekwizyty, które pomogą w poszukiwaniach. Podczas wycieczki szlakiem wrocławskich krasnali, mali odkrywcy zostaną wyposażeni m.in. w lornetki. Są one nie tylko doskonałym narzędziem do namierzania ukrytych krasnoludków, ale także pozwolą utrzymać dzieci w stanie czujności.

Wrocmania.pl przygotowała grę miejską „Szlakiem krasnali”. To edukacyjna zabawa, w której każdy uczestnik otrzymuje sprzęt niezbędny do tropienia małych skrzatów oraz krasnalową, czerwoną czapeczkę, aby wczuć się w rolę skrzata i łatwiej go zlokalizować. Jednak najważniejsza dla dzieci będzie mapa z naklejkami krasnali. Wklejanie naklejek będzie możliwe dopiero wtedy, gdy maluch znajdzie właściwą postać skrzata. Nad wszystkim czuwa doświadczony przewodnik, który zabierze dzieci w malowniczy świat krasnoludków.

zdjęcie: szlak wroclawskich krasnali – Wrocmania

Wrocławski szlak krasnali to nauka połączona z przygodą i odkrywaniem najciekawszych miejsc w okolicach wrocławskiego rynku. Cała podróż potrwa 1,5 godziny, a przewodnik zabierze maluchów na Rynek Starego Miasta, do Ratusza, na Plac Solny, do Kamieniczek Jaś i Małgosia, kościoła św. Elżbiety czy na Stare Jatki. Ciekawostkom i historiom związanym z danym miejscem nie będzie końca…

Dlaczego warto wybrać się na wrocławski szlak krasnali?

Gra miejsca z wrocławskimi krasnalami w roli głównej nie tylko spora dawka radości i zabawy, ale także nauka nowych umiejętności i możliwość poznania historii oraz kultury Dolnego Śląska. Trasa spaceru nastawiona jest nie tylko na zwiedzanie, ale także na praktyczną naukę. W jednym z punktów wycieczki przewodnik nauczy uczestników, jak porozumiewać się językiem migowym, otwierając okno do nowego świata komunikacji. W innym miejscu, poprzez wspólną zabawę, dzieci dowiedzą się, co powinno znaleźć się w ich plecakach na wycieczkę, ucząc się jednocześnie organizacji, planowania oraz pakowania.

Wrocławskie krasnale to symbol stolicy Dolnego Śląska. Warto je odkryć, aby przekonać się, skąd wziął się fenomen tych małych skrzatów. Spacer ulicami Starego Rynku pozwoli spotkać niejednego krasnala, a gdy tylko będziesz rozglądał się uważanie, na pewno znajdziesz ich znacznie więcej. Szlak będzie świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To atrakcja dla wszystkich i z pewnością każdy, kto zdecyduje się ją poznać, będzie miał z tego niezłą frajdę.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze