Artykuł sponsorowany

Zielona szkoła w górach? Sprawdź, dlaczego to dobry pomysł

Zielone szkoły wróciły do łask. Obecnie coraz więcej szkół – publicznych i prywatnych – proponuje uczniom krótkie wyjazdy, które łączą w sobie elementy wypoczynku i nauki w luźniejszej atmosferze. Głównym celem zielonej szkoły jest zaznajomienie młodych ludzi z naturalnymi atrakcjami regionu oraz turystycznym potencjałem własnego kraju. Pod tym względem szczególnie korzystnie wypadają zielone szkoły w górach, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Idealne warunki do aktywnego wypoczynku

Zielona szkoła w górach to naturalna propozycja dla dyrektorów i nauczycieli, którym zależy na odciągnięciu młodych ludzi od elektroniki użytkowej oraz nauki w szkolnej ławce. Współczesna młodzież ma niestety coraz poważniejsze problemy zdrowotne wynikające z zaniedbań sportowych – po prostu za mało się rusza, co odbija się m.in. na kręgosłupie.

W tym kontekście warto zaproponować młodzieży wyjazd w góry, gdzie mamy do dyspozycji mnóstwo form aktywnego spędzania czasu – wliczając w to lekki trekking, wycieczki rowerowe w górzystym terenie czy po prostu spacery po dolinach. W ten sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Atrakcyjny wyjazd dla uczniów z terenów nizinnych

Na zielone szkoły w górach szczególnie chętnie jeżdżą uczniowie, którzy na co dzień nie mają możliwości podziwiania piękna polskich gór, a tym bardziej uprawiania trekkingu czy zdobywania górskich szczytów, co wynika po prostu z ich miejsca zamieszkania.

Góry przyciągają niczym magnes, są bardzo atrakcyjne, dlatego propozycja zielonej szkoły w regionie górskim z całą pewnością zostanie pozytywnie przyjęta przez uczniów. Warto oczywiście rozważyć nieco dłuższy wyjazd, na przykład na 5-7 dni, co będzie doskonałą formą odskoczni od codziennego szkolnego kieratu.

Piękne krajobrazy i okoliczności przyrody

Naturalnym argumentem przemawiającym za tym, aby zorganizować zieloną szkołę w górach, są walory krajoznawcze, krajobrazowe i przyrodnicze regionów górskich. Jeśli traktujemy zieloną szkołę literalnie, czyli jako wyjazd edukacyjny, który ma zaznajomić młodych ludzi z przyrodą własnego kraju, to góry zawsze będą dobrym wyborem.

W górach trudno się też nudzić, ponieważ mamy do wyboru o wiele więcej form aktywności niż np. nad morzem. Wszystko to tworzy idealne warunki do zorganizowania naprawdę udanego wyjazdu w ramach zielonej szkoły.

Gdzie warto zorganizować zieloną szkołę w górach?

Szukając sprawdzonego ośrodka wypoczynkowego na zieloną szkołę w górach warto zapoznać się z ofertą OW Relaks Międzybrodzie. Ten nowoczesny kompleks od kilkunastu lat specjalizuje się w przyjmowaniu grup dzieci i młodzieży, zapewniając bardzo dobry standard pobytu, smaczne i zdrowe wyżywienie, a przede wszystkim znakomitą bazę rekreacyjną, sportową i edukacyjną.

Do dyspozycji młodych ludzi są takie atrakcje jak m.in.:

  • 50-metrowy basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą;
  • Boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki;
  • Boisko rekreacyjne do piłki nożnej;
  • Sale edukacyjne i świetlicowe;

Wielką zaletą OW Relaks Międzybrodzie jest lokalizacja – ośrodek mieści się nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego, w otoczeniu gór Beskidu Niskiego, co stwarza doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku blisko natury.

Z pełną ofertą OW Relaks Międzybrodzie zapoznasz się na stronie internetowej https://miedzybrodzie.net.pl/.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze