Artykuł sponsorowany

Czy DJI Mini 3 jest godnym następcą DJI Mini 2?

Technologia stale się rozwija, a wymagania użytkowników są coraz większe. Dlatego też producenci dronów stale udoskonalają swoją ofertę, wypuszczając na rynek coraz to lepsze drony. Często odbywa się to w ramach jednej serii urządzeń. Dobrym przykładem jest seria Mini z oferty marki DJI. Aktualnie w sprzedaży znajduje się już DJI Mini 3. Czy jest to urządzenie, które zasługuje na miano godnego następcy udanego DJI Mini 2?

Jakość zdjęć i nagrywanie

Model DJI Mini 2 słynie między innymi z wysokiej jakości nagrywania oraz robienia wysokiej jakości zdjęć. Urządzenie mimo małych wymiarów posiada zaawansowane systemy wsparcia kamery, które ułatwiają zachowanie stabilności obiektywu nawet w najtrudniejszych warunkach. Producenci uznali rozwiązanie z Mini 2 na tyle dobre, że w DJI Mini 3 nie wprowadzili w tej kwestii żadnych zmian. Podobnie jak u poprzednika, aparat działa na matrycy 1/1.3” 12 MP, a kamera gwarantuje rozdzielczość 4K/30 fps. Dostępne są 2 inteligentne systemy nagrywania: QuickShotz i Panorama. Nowy Mini 3 otrzymał 4-osiowy gimbal, wobec modelu 3-osiowego u poprzednika. To zdecydowanie zmiana na plus.

Dłuższa praca z DJI Mini 3

Ważną cechą każdego drona jest maksymalny czas pracy. Im jest on dłuższy, tym dłużej możemy korzystać ze sprzętu bez robienia przerw na ładowanie. Niestety długość pracy urządzenia jest zależna od wielkości baterii, a im większa bateria, tym większe wymiary i wyższy ciężar sprzętu. Dlatego co do zasady im mniejszy i lżejszy sprzęt, tym krótszy czas jego pracy. Modele DJI Mini 2 i 3 ważą mniej niż 249 g. Mimo to już w modelu Mini 2 udało się uzyskać bardzo zadowalający maksymalny czas pracy, wynoszący 31 minut. Natomiast DJI Mini 3 radzi sobie bez ładowania nawet przez 38 minut, co jak na drona o tej wadze i tych wymiarach jest fantastycznym wynikiem.

Bezpieczny lot i spory zasięg

Każdy dron to urządzenie, którego użytkowanie wymaga zastosowania szczególnej ostrożności. Mowa o sprzęcie latającym, często z dużą prędkością. Nie jest trudno o stworzenie zagrożenia dla innych osób czy obiektów, a także samego drona. Jednak sama ostrożność mogłaby nie wystarczyć. Całe szczęście istnieją nowoczesne technologie, zwiększające bezpieczeństwo pracy dronów. W modelu Mini 2 odpowiadały za to między innymi dolne czujniki wykrywania przeszkód. Według użytkowników działają w tym sprzęcie bardzo dobrze, przez co producent zdecydował się na to samo rozwiązanie w modelu DJI Mini 3. Oba urządzenia pracują też w takim samym zasięgu, który wynosi do 6 km. Niemniej w kwestii sterowania nieco większe możliwości daje DJI Mini 3, który jest kompatybilny z kontrolerem DJI RC.

DJI Mini 3 to model, który powstał na bazie bardzo udanego drona, jakim jest DJI Mini 2. Producenci nie zdecydowali się na zbyt wiele zmian, korzystając ze sprawdzonych rozwiązań. Jednocześnie wprowadzono kilka ulepszeń. Ostatecznie zatem można stwierdzić, że DJI Mini 3 zdecydowanie jest godnym następcą Mini 2.

DJI Mini 3 w najatrakcyjniejszej cenie znajdziesz na: https://megadron.pl/pl/menu/drony/marki/dji/dji-mini-3-2278.html

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze