Artykuł sponsorowany

Jest niedrogie i zapewnia wsparcie po nieszczęśliwym wypadku. Ubezpieczenie narciarskie to must-have każdego fana śniegu!

Wybierasz się na narty w polskie lub zagraniczne góry? Nie możesz się doczekać, aż z przyjemnością zaczniesz szusować w dół zaśnieżonego stoku? Przed zjazdem zadbaj o kask, porządne narty i dobry ubiór. Przyda Ci się także ubezpieczenie narciarskie. Zapewni Ci wsparcie finansowe, jeśli w trakcie jazdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić tę polisę i gdzie znaleźć najlepszą.

Podczas jazdy na nartach nie trudno o nieszczęśliwy wypadek. Wystarczy chwila nieuwagi, aby zrobić błąd, który zakończy się poważnym urazem. Ponadto duża liczba osób na szlaku też zwiększa ryzyko, że dojdzie zdarzeń, które kończą się wizytą w szpitalu. Aby nie ponosić kosztów skutków tego typu wypadków, warto wykupić wcześniej ubezpieczenie narciarskie.

Polisa narciarska — co obejmuje?

Ubezpieczenie narciarskie to rodzaj polisy turystycznej rozszerzonej o nieszczęśliwe zdarzenia związane z uprawianiem sportów zimowych. Narciarstwo, jak i snowboarding są zaliczane do aktywności wysokiego ryzyka. Dlatego klasyczne ubezpieczenie podróżne ich nie obejmuje. Aby móc szusować bez obaw, trzeba wykupić specjalną polisę narciarską.

W jej ramach można uzyskać pieniądze na pokrycie kosztów związanych ze zdarzeniami, do których doszło na stoku, jak i poza nim. Towarzystwo może zapłacić np. za:

  • hospitalizację w prywatnej placówce,
  • konsultacje u specjalistów,
  • zakup leków i wynajem sprzętu rehabilitacyjnego,
  • leczenie i akcję ratowniczą za granicą,
  • transport medyczny z zagranicznego szpitala do polskiej placówki.

Ponadto ubezpieczenie narciarskie może zostać rozszerzone o ochronę:

  • NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków — dzięki temu rozwiązaniu otrzymasz odszkodowanie za doznane urazy;
  • OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej — ta polisa chroni, jeśli nieumyślnie spowodujesz wypadek i ktoś w nim ucierpi. Dzięki ubezpieczeniu poszkodowany otrzyma stosowną rekompensatę;
  • bagażu i sprzętu sportowego — jeśli dojdzie do ich zniszczenia, towarzystwo wypłaci Ci odszkodowanie na pokrycie strat.

Ubezpieczenie narciarskie zapewni Ci więc wsparcie w wielu trudnych sytuacjach, które nastąpiły nie z Twojej winy. Więcej informacji o zakresie ochrony znajdziesz np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-narciarskie.

Ile kosztuje ubezpieczenie narciarskie?

Polisę narciarską wykupuje się tylko na wyjazd. Krótki okres trwania ochrony sprawia, że koszt ubezpieczenia jest dość niski i zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt złotych. Warto jednak pamiętać, że podczas obliczania ceny brane są pod uwagę także miejsce pobytu, suma ubezpieczenia i zakres ochrony.

Aby poznać koszt ochrony dla siebie, skorzystaj z internetowej porównywarki polis turystycznych, takiej jak https://rankomat.pl/. Na stronie znajduje się prosty formularz, który należy wypełnić informacjami o kierunku i celu podróży, terminie pobytu, a także o dacie urodzenia i chorobach przewlekłych. Dzięki temu system będzie mógł przedstawić oferty dopasowane w 100% do Twojej sytuacji.

Za pomocą porównywarki internetowej możesz nie tylko sprawdzić warunki polis narciarskich, ale także zawrzeć umowę. To przydatne narzędzie, dzięki któremu wykupisz ubezpieczenie nawet w dniu wyjazdu!

Podczas przygotowań do wyprawy na narty nie zapomnij o ubezpieczeniu. Dobra polisa zapewni Ci wsparcie finansowe, jeśli przypadkiem dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia objętego ochroną. Sprawdź oferty już dziś!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze