zoo wrocław
Dolnośląskie

Zoo Wrocław – największa atrakcja Wrocławia. Zwiedzanie Zoo we Wrocławiu, ceny biletów.

Zoo Wrocław to jedna z największych atrakcji, którą warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska. Ogród zoologiczny we Wrocławiu jest największym tego typu obiektem w Polsce. W Zoo Wrocław żyje obecnie ponad 12000 zwierząt, które reprezentują około 1100 gatunków z całego świata. Wizyta we wrocławskim Zoo jest obowiązkowym punktem na mapie atrakcji miasta, zwłaszcza w okresie letnim. Zobaczycie tu rzadkie zwierzęta ze wszystkich kontynentów, które żyją na specjalnie zaaranżowanych wybiegach imitujących ich naturalne środowisko. Podczas zwiedzania Zoo we Wrocławiu czeka was nie tylko podziwianie super ciekawych zwierząt, ale również mnóstwo świetnych, dodatkowych atrakcji. W tym wpisie przygotowaliśmy dla was praktyczny przewodnik po wrocławskim Zoo. Dowiecie się tu jak dojechać do Zoo we Wrocławiu, gdzie szukać miejsc parkingowych, jakie są ceny biletów wstępu i godziny otwarcia. Podpowiemy wam również co warto zobaczyć podczas zwiedzania Zoo we Wrocławiu. Zapraszamy!

Dojazd i parkingi

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu położony jest przy ulicy Wróblewskiego w stolicy Dolnego Śląska. Do zoo możecie dojechać albo własnym autem albo skorzystać z wrocławskiej komunikacji miejskiej. My polecamy wam skorzystanie z usług MPK Wrocław, gdyż zwykle w tej części Wrocławia jest ogromny ruch i często tworzą się tu spore korki. Do wrocławskiego zoo najłatwiej jest dojechać tramwajem. Na przystanek Wróblewskiego dojeżdżają tramwaje linii 1,2,4,10,16,19 i T. Jeżeli do Wrocławia przyjedzie pociągiem to z Dworca Głównego PKP do zoo zabierze was tramwaj linii nr 2. Drugą opcją dotarcia do Zoo Wrocław jest oczywiście własne auto. Aby dojechać na miejsce kierujcie się na Plac Grunwaldzki i na ogromnym rondzie skręćcie w aleje Curie-Skłodowskiej. Następnie należy przejechać przez Most Zwierzyniecki i za mostem powinniście widzieć już betonowy płot ogrodu zoologicznego. Teraz czeka was najtrudniejsze zadanie, czyli odnalezienie wolnego miejsca parkingowego. Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla was listę parkingów, gdzie możecie pozostawić wasze auto na czas zwiedzania zoo. Większość parkingów we Wrocławiu jest płatna, przygotujcie się więc tu na dodatkowy wydatek.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Zwiedzanie Zoo we Wrocławiu jest płatne. Oferta biletów wstępu do Zoo we Wrocławiu jest spora, do tego możecie skorzystać z różnych promocji. Ceny biletów wstęp do zoo znajdziecie poniżej a bardziej szczegółowy cennik na oficjalnej stronie Zoo Wrocław. Jeżeli chodzi o godziny otwarcia ogrodu zoologicznego to mogą się one nieco różnic w zależności od miesiąca, w którym wybieracie się na zwiedzanie. Szczegółową tabelkę umieściliśmy poniżej. Zwiedzanie Zoo we Wrocławiu odbywa się bez przewodnika, choć istnieje opcja wynajęcia przewodnika dla grup zorganizowanych. Na zwiedzanie całego terenu zoo Wrocław zarezerwujcie sobie przynajmniej 5 godzin!

Godziny otwarcia Zoo Wrocław

Od listopada do lutego:
Poniedziałek – czwartek od 09:00 do 16:00
Piątek – niedziela od 09:00 do 17:00
Od kwietnia do września:
Poniedziałek – czwartek od 09:00 do 18:00
Piątek – niedziela od 09:00 do 19:00
Od marca do października:
Poniedziałek – czwartek od 09:00 do 17:00
Piątek – niedziela od 09:00 do 18:00

Ceny biletów Zoo Wrocław (2023)

Normalny – 70 zł / osobę
Ulgowy – 60 zł / osobę
Studencki – 65 zł / osobę
Grupowy – 60 zł / osobę
Rodzinny (2 dorosłych + 3 dzieci) – 230 zł
Rodzinny z kartą RODZINA PLUS – 120 zł
Rodzinny poniedziałek – 195 zł
Studencka Środa – 50 zł
Czwartek dla Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych – 40 zł
Rodzinny ZOO + Hydropolis – 280 zł
Rodzinny ZOO + Aquapark – 333 zł

Wejście do Zoo Wrocław

Jak już wspomnieliśmy, wejście do Zoo we Wrocławiu znajduje się przy ulicy Wróblewskiego. Główna brama zoo zlokalizowana jest vis a vis Hali Stulecia i nie sposób jej przeoczyć: jest to wielka, betonowa brama z kolumnami w kolorze żółtym, na której szczycie umieszczony jest lew trzymający wielki napis ZOO. Kasy biletowe zlokalizowane są po drugiej stronie bramy. Aby wejść na teren zoo trzeba zakupić bilety wstępu. Możecie tu skorzystać z tradycyjnych kas biletowych (jest ich pięć), albo możecie zakupić bilety w specjalnych automatach. Zwykle mniejsza kolejka ustawia się do automatów, jednak jeżeli chcecie skorzystać ze zniżek (czy to karty dużej rodziny, legitymacji emeryta itp.) będziecie musieli wystać swoje w kolejce do tradycyjnej kasy biletowej. Warto przyjechać do zoo jak najwcześniej, gdyż w sezonie wakacyjnym do kas biletowych tworzą się przeogromne kolejki. Miejsce to jest w końcu jedną z najbardziej popularnych atrakcji we Wrocławiu. Warto jednak postać chwilę w kolejce, bo we wrocławskim Zoo czeka na was moc atrakcji. Po zakupieniu biletów będziecie jeszcze musieli przejść przez metalowe, obrotowe bramki i możecie już rozpoczynać zwiedzanie Zoo we Wrocławiu.

Kasa biletowa Zoo Wrocław

Początek zwiedzania Zoo we Wrocławiu

Pierwsze atrakcje czekają na was już po przekroczeniu bramy wejściowej do Zoo we Wrocławiu. Na początek czeka was zwiedzanie pawilonu “Tajemnice Sahary”, gdzie zobaczycie wielbłądy, lisy fenki oraz inne zwierzęta spotykane na pustyni. Dalsze zwiedzanie odbywa się wytyczoną ścieżką, która poprowadzi was do kolejnych wybiegów i atrakcji. Wrocławskie Zoo obejmuje swoim obszarem ogromny teren i zobaczenie wszystkiego zajmie wam przynajmniej kilka godzin. Podczas zwiedzania Zoo Wrocław będziecie mogli podziwiać zwierzęta, które zamieszkują specjalnie zaaranżowane wybiegi imitujące ich naturalne środowisko. Podczas spacerowania po Zoo czeka was na przykład zwiedzanie Madagaskaru, Afrykarium, zagrody żubrów, wilków, pelikanów czy fauny europejskiej. W Zoo we Wrocławiu zobaczycie też zwierzęta Ameryki Południowej, terytorium panter, mieszkanie małp człekokształtnych i wiele więcej. Bardziej szczegółowy opis najciekawszych miejsc we wrocławskim zoo znajdziecie w dalszej części tego wpisu.

Pierwsze “dzień dobry” w Zoo usłyszycie od wielbłądów
We wrocławskim zoo sprawdzicie czy lamy rzeczywiście plują
We wrocławskim zoo nie zabraknie również słoni
Oraz całego stada zebr

Afrykarium w Zoo Wrocław

Jedną z największych atrakcji Zoo we Wrocławiu jest budynek Afrykarium. Wrocławskie Afrykarium znajdziecie w centrum ogrodu zoologicznego. Jest to ogromny budynek wzniesiony naprzeciwko wybiegu dla żyraf, zebr i strusi. Wejście do Afrykarium oznaczone jest ścianą wyłożoną pomarańczowymi kaflami z wizerunkami afrykańskich zwierząt. Zwiedzanie całego terenu Afrykarium zajmuje około 2 godziny. Podczas zwiedzania będziecie mieli okazję zapoznać się z mieszkańcami terenów Morza Czarnego, Afryki Wschodniej, Kanału Mozambickiego, Wybrzeża Szkieletów oraz Dżungli nad Rzeką Kongo. Spotkacie tu hipopotamy nilowe, mrówniki, kotiki afrykańskie, pingwiny przylądkowe, krokodyle, manaty oraz wiele wiele innych unikatowych gatunków zwierząt. W Afrykarium wytyczona została specjalna, jednokierunkowa trasa zwiedzania. Pozwala to na bezproblemowe obserwowanie żyjących tu zwierząt Afryki. Trasa zwiedzania przystosowana jest oczywiście do przejścia z wózkiem dziecięcym jak i dla osób niepełnosprawnych.

Wejście do Afrykarium w Zoo Wrocław
Główny Hall w Afrykarium we Wrocławiu
W Afrykarium zobaczycie mnóstwo unikatowych gatunków zwierząt
W Afrykarium poczujecie się jak w prawdziwym tropikalnym klimacie

Największą furorę wśród turystów odwiedzających Afrykarium i zarazem jego największa atrakcja to podwodny tunel. Jest to specjalny tunel wybudowany na dnie ogromnego akwarium, w którym pływają unikatowe gatunki ryb i innych morskich stworzeń żyjących w Afryce. Podwodny tunel w Afrykarium można zwiedzać w części poświęconej Kanałowi Mozambickiemu. Tunel ten ma 18 metrów długości i wykonany jest z akrylu, dzięki czemu możliwe jest podziwianie przepływających nad nim żółwi zielonych, rekinów, płaszczek oraz innych gatunków ryb. Całość robi fantastyczne wrażenie, gdyż morskie stworzenia przepływają tu tuż nad waszymi głowami. W weekendy miejsce to jest wręcz oblężone przez turystów ale spokojnie, w tunelu jest wystarczająco dużo miejsca aby komfortowo móc podziwiać żyjące tu afrykańskie zwierzęta morskie.

Jedna z głównych atrakcji Afrykarium – podwodny tunel
W Afrykarium żyje też mnóstwo egzotycznych morskich stworzeń

Co warto zobaczyć w Zoo Wrocław

Co jeszcze czeka na was w Zoo we Wrocławiu oprócz wspomnianego Afrykarium? Całkiem sporo! Po wyjściu z Afrykarium warto skierować kroki na północną część ogrodu zoologicznego. Tam czeka was zwiedzanie Odrarium, w którym dowiecie się jakie gatunki zwierząt żyją w Odrze. Zaraz obok Odrarium znajduje się budynek Terrarium, gdzie czeka was oglądanie różnego rodzaju węży, żółwi, gadów oraz owadów. Jedną z ciekawszych ekspozycji w terrarium jest Motylarnia, w której motyle latają całkowicie luzem i nie raz przysiadają na wchodzących do pomieszczenia turystach. Przy Terrarium funkcjonuje też kawiarnia, w której możecie odpocząć i napić się pysznej kawy coraz zjeść coś słodkiego. Warto tu wpaść aby nabrać dodatkowych sił na dalsze zwiedzanie Zoo we Wrocławiu. Podczas odpoczynku w kawiarni będziecie mogli dodatkowo przyglądać się radośnie hasającym lemurom na ich wybiegu.

Budynek Terrarium we wrocławskim Zoo
Motylarnia – jedna z atrakcji w Zoo Wrocław

Jeżeli do Zoo we Wrocławiu wybieracie się z małymi dziećmi to koniecznie odwiedźcie Dzieciniec Zwierzęcy. Jest to wyjątkowe miejsce we wrocławskim Zoo, gdzie dozwolone jest dotykanie oraz karmienie zwierząt. W Dziecińcu Zwierzęcym znajdują się głównie zwierzęta hodowlane takie jak różne odmiany owiec, kozy, osły czy króliki. Zwierzęta te żyją w specjalnie przygotowanych boksach, do których można zajrzeć oraz włożyć rękę by pogłaskać lub nakarmić zwierzęta. Mieszkańców Dziecińca Zwierzęcego można karmić wyłącznie specjalnie przygotowaną do tego celu karmą (karma jest do zakupienia na miejscu w automacie za przysłowiową złotówkę). Warto odwiedzić to miejsce, aby wasze pociechy mogły dotknąć i zobaczyć z bliska żyjące tu zwierzątka. Gwarantujemy że wasze dzieci będą tym zachwycone.

Dzieciniec zwierzęcy – koniecznie wybierzcie się tutaj z waszymi dziećmi
W dziecińcu zwierzęcym znajdują się głównie zwierzęta hodowlane
Zwierzęta te można karmić specjalnie przygotowaną do tego celu karmą

Oprócz wspomnianych wyżej atrakcji w Zoo Wrocław czeka nas was dużo więcej super ciekawych miejsc do zwiedzania. Zwiedzając teren Afrykarium warto wybrać się do przylegającego do budynku bistro Laguna na rodzinny obiad. Po posiłku będziecie mogli wyjść tu na specjalny taras aby poobserwować bawiące się w ogromnych basenach pingwiny i kotiki. W innych częściach ogrodu zoologicznego będziecie mogli zrobić sobie super fotki na pięknej drewnianej pergoli ustawionej nad brzegiem dużego stawu. W Zoo Wrocław nie zabrakło również Ptaszarni, gdzie zobaczycie majestatyczne orły, śnieżnobiałe sowy czy piękne różowe flamingi. W Zoo odnajdziecie również pawilon interaktywny poświęcony zwierzętom polarnym. Jest tu naprawdę bardzo dużo do zwiedzania, dlatego też Zoo We Wrocławiu jest tak chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Budynek Laguna Bistro & Cafe przy Afrykarium – miejsce na pyszny obiad w Zoo Wrocław
Pawilon zwierząt Europy – wilków, niedźwiedzi, rysi i wielu innych
Pergola obok Ptaszarni w Zoo Wrocław
Ptaszarnia we wrocławskim zoo
Pawilon interaktywny zwierząt polarnych

Mapa Zoo we Wrocławiu

Na koniec mamy jeszcze dla was mapę Zoo Wrocław, która ułatwi wam zwiedzanie. Mapę tę można pobrać z oficjalnej strony ogrodu zoologicznego ale dla waszej wygody na końcu tego artykułu umieszczamy link do pobrania mapy. Mapa ta jest w formacie .pdf i możecie ją pobrać na wasz telefon lub wydrukować w domu przed rozpoczęciem wycieczki. Mamy nadzieję że będziecie się świetnie bawić podczas zwiedzania Zoo we Wrocławiu i znajdziecie tam wiele miejsc, które was zainteresują. Z naszej strony polecamy wam tą atrakcję – ogród zoologiczny to naszym zdaniem obowiązkowy punkt do zwiedzania podczas wycieczki do Wrocławia.

Link do pobrania mapy Zoo Wrocław: POBIERZ

Mapa Zoo we Wrocławiu

Zapraszamy was również na nasz kanał YouTube, gdzie możecie obejrzeć relacje z naszych wypraw. Znajdziecie tam wiele ciekawych propozycji wycieczek w polskie góry.


Jeżeli artykuł się podobał i znalazłeś w nim przydatne informacje to będziemy bardzo wdzięczni za zostawienie nam napiwku 🙂 Dzięki temu będziemy mieli środki na utrzymanie bloga i dalsze jego usprawnianie. Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie!

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Zapraszamy Cię do zasubskrybowania, polubienia naszej witryny na Facebooku oraz obserwowania naszego profilu na Instagramie! Jesteśmy również dostępni na Twitterze, Youtube oraz Pinterest.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze